Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Smart vinohrad, smart auto a smart sklad – to sú tri najlepšie nové nápady, ako využiť SAP HANA Cloud Platform. Vybrala ich porota na stredoeurópskom finále súťaže SAP HCP Challenge, ktoré sa konalo v Bratislave v utorok 22. novembra.

Absolútnym víťazom sa stal projekt eVineyard zo Slovinska, ktorý okrem iného získal aj pobyt v globálnom centre IT biznisu Silicon Valley. Riešenie prináša technológie priamo do vinohradov – pestovatelia môžu použiť akékoľvek zariadenie, dokonca aj zo svojho traktora, aby vyplnili potrebné dokumenty. Majú okamžitý prehľad o situácii na mieste, takže odpovede na otázky aký je správny čas polievania či postreku, už nemusia len hádať.

„Prihlásili sme sa, pretože sme videli veľkú príležitosť dostať sa s pomocou SAP na trh,“ hovorí Matic Šerc, CTO eVineyard. „Celé to pre nás prebehlo veľmi hladko. Prihlásili sme sa a vybrali nás. To, že sme dostali až sem, nás pozitívne prekvapilo. Sme veľmi šťastní a tešíme sa na spoluprácu so SAP a na to, ako niečo spoločne vybudujeme na SAP HANA Cloud Platform.“

finalists_hcp_final_challenge_22-11_2016_web2016_8_nowat

Slovinský projekt bol jedným z troch víťazov. Medzi najlepších sa zaradili aj dva poľské startupy – FindWiz s riešením pre správu skladu v reálnom čase a SmartCar s riešením pre lepší manažment a optimalizáciu flotily automobilov alebo budov.

Všetky tri víťazné projekty len podčiarkujú dôležitosť internetu vecí a potvrdzujú správnosť rozhodnutia spoločnosti SAP v priebehu piatich rokov investovať do IoT dve miliardy dolárov. Všetky tri projekty okrem toho dokážu využiť možnosti jej cloudovej platformy.

„Predstavte si, že ste na pláži s laptopom a smartfónom a chcete pracovať na svojej aplikácii. Máte všetko, čo na to potrebujete – v cloude. SAP HANA Cloud Platform poskytne všetky nástroje,“ vysvetlil generálny riaditeľ SAP Slovensko Richard Guga. Príležitosť, ktorú HCP Challenge poskytuje, zosobňuje vlaňajší víťaz. Ten sa od prototypu za rok prepracoval k funkčnej aplikácii a má už uzavreté aj veľké kontrakty. „HCP Challenge vám umožní využiť našu technológiu, aby ste vybudovali svoj sen,“ povedal R. Guga tohtoročným finalistom.

V Bratislave sa stretlo 10 najlepších projektov zo 6 krajín strednej a východnej Európy. Okrem troch víťazov sa zúčastnili aj tímy z Bulharska, Chorvátska, Rumunska a Slovenska. Ich projekty boli v prvom kole vybraté z desiatok prihlásených. Súťaž bola určená pre startupy i pre už zabehnuté spoločnosti.

matic-serc_hcp_final_challenge_22-11_2016_web2016_8_nowat

Traja víťazi teraz budú mať k dispozícii všetko potrebné na to, aby svoj nápad posunuli, škálovali a premenili na skutočný medzinárodný biznis. Získali ročný prístup k najinovatívnejšej technológii SAP HANA Cloud Platform. Radiť im budú technickí experti SAP a získajú aj prístup k viac ako 300-tisícovej globálnej základni zákazníkov spoločnosti. Víťazné tímy sa okrem toho môžu zúčastniť na SAP Fórach v roku 2017, kde môžu svoj projekt predstaviť zákazníkom a partnerom SAP:

„Sme šťastní, že sme mohli vo finále HCP Challenge privítať zaujímavé projekty,“ povedal Simon Kaluža, generálny riaditeľ SAP CEE. „Ale hoci všetky ponúkali naozaj inteligentné riešenia, všimli sme, že v obchodnej časti ich nápadov je ešte priestor na zlepšenie. Aj preto poskytneme víťazom biznis poradenstvo a pomôžeme im posunúť sa na vyššiu úroveň.“

Značky: