Mobilný telefón pre starších s SOS tlačidlom

Mobilný telefón WINNER WG8 v elegantnom červenom vyhotovení je vybavený 2-palcovým TFT displejom s rozlíšením 220 × 176 pixelov. Telefón je vybavený tlačidlovým ovládaním a ľahkým telom, vo výbave je FM rádio, budík, kalendár, hudobný prehrávač a kalkulačka. WINNER WG8 je vybavený tlačidlom SOS, vďaka ktorému je možné odoslať v prípade núdze SMS správu na predvolené telefónne číslo. Súčasťou mobilného telefónu je podpora GPRS, micro USB typ B a 3,5 mm jack pre slúchadlá. Dostupný je v čiernej a červenej farbe.

Cena: 37,90 €

Elektrický bicykel Liberty e-JASMINE 3 SPD

Elektrický bicykel umožní pohybovať sa pomerne rýchlo aj ľuďom, ktorí už vládzu o trochu menej. Možno hľadáte niečo pod 1000 eur a vhodné pre muža aj ženu. Presne to je e-JASMINE 3 SPD od firmy Liberty s 250 W elektrickým motorom integrovaným v prednom kolese. Akumulátor je zase v zadnom nosiči, má kapacitu 10,4 Ah (36 V) a na riadidlách LED displej s možnosťou nastavenia jedného z troch stupňov podpory. Kolesá majú priemer 19 palcov. V závislosti od terénu, hmotnosti jazdca a zvoleného stupňa podpory je dojazd 30 až 50 km na jedno nabitie. Na výber sú viaceré farebné varianty, vpredu je košík na nákup. Doplnková funkcia Start-Up Assistant umožňuje pohyb do 6 km/h aj bez otáčania pedálmi. Predné a zadné svetlo je samozrejmosťou. Spodná rúra je spevnená a bicykel bude dlho slúžiť.

Cena: 909 €

Apple iPad 2018/2019

Učiť starých rodičov na nové technológie môže byť niekedy veľká výzva, avšak iPad považujeme za zariadenie, ktoré má veľký potenciál, aby túto úlohu zvládlo. Ponúka dostatočne veľkú obrazovku, má intuitívne ovládanie a dokáže nahradiť aj počítač.

Pre potreby starých rodičov bude bohato postačovať lacný iPad v cene okolo 300 eur – buď model na rok 2019 alebo minuloročná verzia, pokiaľ ju ešte nájdete niekde vo výpredaji. iPad ponúka dobrú výdrž batérie a predstavuje prístroj, ktorý môžu starí rodičia použiť na vyhľadávanie informácií na internete, sledovanie videí či na komunikáciu s rodinou cez Skype alebo inú službu. A pokiaľ sa s iPadom skamarátia, určite sa stane obľúbeným spoločníkom pri čítaní správ zo Slovenska a sveta či pomocníkom v kuchyni pri hľadaní nových receptov a inšpirácií.

Cena: 349 €

Telefón Nokia 220 4G pre starých rodičov

Na volania, ale aj trochu internetovania naozaj nie je potrebný smartfón. Starší ľudia nepotrebujú inštalovať desiatky aplikácií, hľadajú totiž niečo iné. To dostanú práve v tejto Nokii a navyše je pripravená na 4G siete vrátane podpory VoLTE, teda určite nejde o hlúpy telefón.

Má klasické ovládanie cez tlačidlá a do výbavy dostal aj dobrý fotoaparát. Ideálny na príležitostné fotky. Má farebný displej, internetový prehliadač Opera Mini, Facebook, FM rádio a zopár hier. Nič netreba inštalovať navyše, všetko sa dá používať ihneď. FM rádio sa dá používať aj bez pripojených slúchadiel. Oceníte polykarbonátové telo, takže zvládne aj horšie zaobchádzanie a nejaké tie pády. Po odolnosti a jednoduchosti ovládania je tu ešte ďalšia vlastnosť. Tou je výdrž až 27 dní v pohotovostnom režime a viac ako 6 hodín telefonovania. Kto by chcel, existuje aj model vo verzii na dve SIM karty.

Cena: 40 €

Značky: