Xiaomi ukázalo superrýchle bezdrôtové nabíjanie s výkonom 40 W

0

Zdá sa, že bezdrôtové nabíjanie spraví v roku 2020 veľký skok.

Na čele inovácií sa snaží byť spoločnosť Xiaomi, pričom chce priniesť rýchlosti, ktoré niektorí výrobcovia stále nedokážu poskytnúť ani pri klasickom káblovom nabíjaní. Viceprezident spoločnosti Chang Cheng na sociálnej sieti Weibo zverejnil upútavku, v ktorej je zobrazená rýchlosť 40 W bezdrôtového nabíjania a výsledky sú naozaj pôsobivé.

V teste bola použitá upravená verzia Mi 10 Pro so 4 000 mAh batériou. Novej bezdrôtovej nabíjačke sa podarilo tento smartfón nabiť na 57 % už za 20 minút a úplné nabitie bolo dosiahnuté presne za 40 minút.

Prototyp bezdrôtovej nabíjačky je v teste naklonený, pretože obsahuje chladič, aby bola teplota smartfónu pod kontrolou. Momentálne najvýkonnejšie riešenie bezdrôtového nabíjania od Xiaomi – Mi Charge Turbo, dosahuje výkon na úrovni 30 W. To, kedy bude nová verzia nabíjačky uvedená na trh, nie je zatiaľ známe. Môžeme však predpokladať, že príde s ďalšou vlajkovou loďou od Xiaomi.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Google oficiálne potvrdil, že chce spolupracovať s Huawei: Požiadal o licenciu

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>