Zabudnite na heslá a odtlačky prstov. PayPal chce „heslo“ implantovať do tela

0

PayPal vyvíja novú generáciu zariadení, ktoré je možné voperovať do tela. Majú pomôcť pri autentifikácii používateľov.

Jonathan LeBlanc, riaditeľ vývoja spoločnosti PayPal, tvrdí, že v blízkej budúcnosti budeme namiesto klasických hesiel používať mozgové implantáty, miniatúrne zariadenia pod kožou a ďalšie prístroje, ktoré budú poháňané žalúdkovými kyselinami.

Prínos týchto zariadení bude spočívať v tom, že umožnia „prirodzenú identifikáciu tela“ používateľa, pretože budú monitorovať tep srdca, úroveň glukózy a krvné riečisko. Takáto forma biometrickej autentifikácie má byť oveľa komplexnejšia a spoľahlivejšia v porovnaní so snímaním odtlačkov prstov.

LeBlanc tvrdí, že overovanie identity pomocou hesiel je nespoľahlivé. Dôvodom je najmä zlyhanie ľudského faktora – bez ohľadu na počet upozornení, ľudia si budú aj naďalej tvoriť jednoduché heslá typu „heslo123„, ktoré ich neochránia.

PayPal (a ďalšie spoločnosti) preto vyvíjajú zariadenia, ktoré umožňujú pokročilejšiu biometrickú identifikáciu používateľa. Tieto zariadenia budeme nosiť ako náramky, prípadne budú zabudované v telefónoch, tabletoch a notebookoch. PayPal však už teraz fantazíruje o budúcnosti, kedy budú autentifikačné prístroje súčasťou nášho tela.

Aj takto nenápadne môže vyzerať zariadenie, ktoré budeme čoskoro nosiť na tele. A neskôr aj pod kožou. Nahradí heslá

Aj takto nenápadne môže vyzerať zariadenie, ktoré budeme čoskoro nosiť na tele. A neskôr aj pod kožou. Nahradí heslá

Zdroj: Telegraph

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>