PayPal vyvíja novú generáciu zariadení, ktoré je možné voperovať do tela. Majú pomôcť pri autentifikácii používateľov.

Jonathan LeBlanc, riaditeľ vývoja spoločnosti PayPal, tvrdí, že v blízkej budúcnosti budeme namiesto klasických hesiel používať mozgové implantáty, miniatúrne zariadenia pod kožou a ďalšie prístroje, ktoré budú poháňané žalúdkovými kyselinami.

Prínos týchto zariadení bude spočívať v tom, že umožnia „prirodzenú identifikáciu tela“ používateľa, pretože budú monitorovať tep srdca, úroveň glukózy a krvné riečisko. Takáto forma biometrickej autentifikácie má byť oveľa komplexnejšia a spoľahlivejšia v porovnaní so snímaním odtlačkov prstov.

LeBlanc tvrdí, že overovanie identity pomocou hesiel je nespoľahlivé. Dôvodom je najmä zlyhanie ľudského faktora – bez ohľadu na počet upozornení, ľudia si budú aj naďalej tvoriť jednoduché heslá typu „heslo123„, ktoré ich neochránia.

PayPal (a ďalšie spoločnosti) preto vyvíjajú zariadenia, ktoré umožňujú pokročilejšiu biometrickú identifikáciu používateľa. Tieto zariadenia budeme nosiť ako náramky, prípadne budú zabudované v telefónoch, tabletoch a notebookoch. PayPal však už teraz fantazíruje o budúcnosti, kedy budú autentifikačné prístroje súčasťou nášho tela.

Aj takto nenápadne môže vyzerať zariadenie, ktoré budeme čoskoro nosiť na tele. A neskôr aj pod kožou. Nahradí heslá

Aj takto nenápadne môže vyzerať zariadenie, ktoré budeme čoskoro nosiť na tele. A neskôr aj pod kožou. Nahradí heslá

Zdroj: Telegraph

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit