Oficiálne predstavenie novinky Honor 8 vo Švédku je za nami, poďme si ho zrekapitulovať.

Tento smartfón je spoločnosťou Honor prezentovaný, ako dizajnová lahôdka. A myslíme, že aj oprávnene, vyzerá skutočne dobre. Jeho telo je kombinácia zliatiny hliníka (rám) a skla (predná/zadná strana). Niečo podobné, ako poznáme z dizajnu vlajkových lodí spoločnosti Samsung.

Honor8VRuke

Okrem pôsobivého dizajnu v štyroch farebných vyhotoveniach sa toto zariadenie pýši duálnym 12 MP (f/2,2) fotoaparátom. Obdobne riešeným, ako v smartfóne Huawei P9, avšak bez účasti spoločnosti Leica. To ale nenemí nič na tom, že fotí výborne. Jeden snímač je monochromatický, druhý RGB. Výsledné fotografie sa tak vyznačujú vyšším dynamickým rozsahom. Nechýba režim širokej clony (rozsah od f/0,95 do f/16), ktorý umožní čiastočné rozostrenie fotografie vo vybranej oblasti. Laserové zaostrovanie fotoaparátu je rýchle a presné. Pre zaujímavosť – jeho šošovky sa skladajú zo šiestich optických elementov. Skvelý zadný fotoaparát dopĺňa 8 MP (f/2,4) predná, selfie kamera. V redakčnom teste uvidíte aj porovnanie duálnych fotoaparátov Honor 8 a Huawei P9.

Honor8DruhaSeria-4

Honor 8 disponuje 5,2-palcovým Full HD displejom s rozlíšením 1920 × 180 px (423 ppi). Krytý je odolným sklom s 2.5D efektom (jemným zahnutím). Neobvyklá je ponuka spoločnosti Honor, ktorá uvádza, že zákazníci získajú k telefónu trojmesačnú záruku pre prípad náhodného poškodenia displeja. Napríklad, ak vám telefón náhodou spadne z ruky a rozbije sa, zmluvný servis spoločnosti Honor vám ho bezplatne vymení. Takúto ponuku by sme prijali od všetkých výrobcov.

Honor8VRuke

Honor 8 výkon navyše nepotrebuje, má ho dostatočne veľa. V jeho útrobách je osemjadrový procesor vlastnej výroby – Hisilicon Kirin 950 SoC. Octa-core. 16nm proces (4 × Cortex A72 2,3 GHz + 4 × Cortex A53 1,8 GHz + i5 koprocessor). Zaujímavosťou je práve i5 koprocessor. Ten pracuje spoločne s Hisilicon Kirin 950 a prináša zvýšenú rýchlosť spracovania procesov, rýchlejšiu dobu odozvy a lepšie koordinuje využitie batérie. Celá sústava čipov je doplnená o 4 GB (LPDDR4) operačnej pamäte RAM. Vnútorná pamäť je v dvoch verziách – 32 GB alebo 64 GB. Operačný systém je Android 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou od výrobcu – EMUI 4.1.

Screenshot_2016-08-23-21-49-10

Batéria v tomto zariadení má kapacitu 3 000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie (9V /2A max). V jeho balení sa nachádza aj rýchla nabíjačka. Spoločnosť Honor hovorí, že z 0% na 47% kapacity batérie, stačí 30 minút nabíjania. To je pekné číslo, avšak všetko si overíme s redakčnom teste. Výdrž batérie zlepšuje aj systém energetickej správy – SmartPower 4.0.

Honor8USBC

Vlajková loď má v zadnej stene aj rýchlu čítačku odtlačkov prstov, ktorá odomkne smartfón za 0,4 sekundy. Spoločnosť Honor je na túto čítačku s doplnkovými funkciami veľmi hrdá. Čítačka slúži taktiež ako Smart Key a jednotlivým gestám môžete priradiť ďalšie možnosti otvárania aplikácií, fotoaparátu a pod. Taktiež slúži na stiahnutie notifikačnej lišty a jej vymazanie. Posledné riešenie používa aj Huawei P9.

Honor8DveKamery

Konektivita tohoto zariadenia ponúka NFC, plnú podporu LTE vo všetkých lokálnych pásmach, WI-Fi 802.11 ac a/b/g/n – 2.4 GHz a 5GHz. USB – C konektor, Bluetooth 4,2, infračervený port na ovládanie domácej techniky (Pred inštalovaná aplikácia podporuje 232 740 produktov – 5810 značiek výrobcov), Vol-LTE, GPS, AGPS, Glonass a Wi-Fi Hot-Spot až pre 8 zariadení súčasne. Honor 8 je taktiež dual-SIM zariadenie. Môžete si vybrať medzi dvoma SIM kartami alebo jednou SIM kartou a pamäťovou kartou microSD, do kapacity 128 GB.

Honor8DruhaSeria-15

V ponuke senzorov nájdeme akcelerometer, gyroskop, senzor proximity, kompas, senzor vonkajšie osvetlenia a hallov senzor. V prednej časti nad displejom sa nachádza aj notifikačná LED dióda. Z oblasti zvuku sa tu nachádza funkcia DTS sound a duálny mikrofón s redukciou okolitého hluku. Spoločnosť Honor hovorí aj o veľmi kvalitnom reproduktore.

Honor8ObsahDodavky

Rozmery smartfónu Honor 8 sú – 145,5 × 71 × 7,45 mm s hmotnosťou 153 gramov.

Predobjednávky odštartovali dnes od 20:00 Hod. Telefón bude možné zakúpiť u predajcov – Alza, Nay elektrodom, Datart, Mall a taktiež u operátora O2.

Cena 32 GB verzie je 409 eur ( farebné vyhotovenia: Pearl White, Sapphire Blue, Midnight Black) a 64 GB verzia bude stáť 449 eur (farebné vyhotovenia: Pearl White, Sapphire Blue, Midnight Black + SunriseGold)

20160825_185550_resized

Na oficiálnom predstavení Honor 8 pre severnú a strednú Európu v Štokholme sme mali krátke interview s prezidentom spoločnosti Honor.  

Na našu otázku, aký má názor na Slovenský trh, prezident spoločnosti Honor uviedol, že Slovensko je jedným z najlepších trhov pre túto spoločnosť.

20160825_192527_resized

Takto vyzerala párty na predstavení Honor 8

Viac o používateľských skúsenostiach a vlastnostiach smartfónu Honor 8 sa dozviete v pripravovanej recenzii.

Viac k téme: 

VIDEO TOUCHIT: Predstavenie Honor 8: Výborný pomer cena – výkon

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE