Zmena času a „dušičkové“ posilnenie vlakov ZSSK

0

Zmena letného času na zimný sa dotkne dvoch nočných rýchlikov. ZSSK pred Sviatkom všetkých svätých a po ňom výrazne posilní dopravu po celom Slovensku.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) bude v súvislosti s prechodom letného času na zimný a počas tzv. dušičkového obdobia vypravovať vlaky nasledovne.

V nedeľu 27. októbra príde v skorých ranných hodinách k zmene letného času, keď sa hodiny o 03:00 letného času posunú na 02:00 zimného času (stredoeurópsky čas). Táto skutočnosť ovplyvní na Slovensku jazdu dvoch nočných diaľkových vlakov ZSSK. Pôjde o spoje:

  • R 614 Zemplín (Humenné 21:54 – Bratislava-Nové Mesto 06:51);
  • R 615 Zemplín (Bratislava-Nové Mesto 22:16 – Humenné 06:33).

Oba rýchliky zostanú stáť vo vybraných železničných staniciach (R 614 Zemplín à Ružomberok, R 615 Zemplín à Kraľovany) a v ceste budú pokračovať po hodine.

Na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 03:00, už pôjdu podľa stredoeurópskeho času.

Z dôvodu očakávaného zvýšeného záujmu cestujúcich pri príležitosti Sviatku všetkých svätých (1. november) a Pamiatky zosnulých (2. november) národný dopravca aj tento rok posilní spoje. Okrem 2 mimoriadnych rýchlikov vypraví celkom 18 posilových vlakov, ktoré sú už zapracované v platnom cestovnom poriadku. Od utorka 29. októbra do nedele 3. novembra budú môcť teda cestujúci okrem iného využiť aj 20 posilových vlakov – 2 vlaky SuperCity, 7 rýchlikov, 8 regionálnych rýchlikov a 3 regionálne expresy.

Mimoriadne rýchliky, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky, budú vypravené na trase Bratislava hl. st. – Košice:

  • Vlak R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde v utorok 29. októbra 2019.
  • Vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16) pôjde v nedeľu 3. novembra 2019.

ZSSK odporúča zabezpečiť si vopred cestovný lístok a miestenku, pričom cestujúci sa môžu vyhnúť čakaniam v radoch pri pokladniciach vďaka alternatívnym predajným kanálom ZSSK:

App Store

Google Play

Cestovný poriadok mimoriadnych rýchlikov:

R 11609

(utorok 29. 10. 2019)

stanicaR 11610

(nedeľa 3. 11. 2019)

príchododchodpríchododchod
13:49Bratislava hl. st.20:16
13:5413:55Bratislava-Vinohrady20:0920:10
14:2014:23Trnava19:4019:42
14:3314:35Leopoldov19:2419:26
14:4514:47Piešťany19:1119:13
14:5915:02Nové Mesto nad Váhom18:5819:00
15:1715:19Trenčín18:4218:44
15:2415:26Trenčianska Teplá18:3418:36
15:4115:44Púchov18:1318:17
16:0516:06Považská Bystrica17:5617:57
16:2916:33Žilina17:3117:34
16:4916:51Vrútky17:1117:13
17:0317:04Kraľovany16:5716:59
17:1817:20Ružomberok16:4116:43
17:3717:39Liptovský Mikuláš16:2316:25
18:0418:06Štrba15:5415:56
18:1918:21Poprad-Tatry15:3015:33
18:4018:42Spišská Nová Ves15:1015:12
19:1019:12Margecany14:4214:44
19:2919:31Kysak14:2614:28
19:46Košice14:14
  • Poznámka: Vlak R 11609 bude radený z miestenkových vozňov 2. triedy, ktoré budú radené za rušňom v poradí vozeň číslo 10 až 1. Vlak R 11610 bude radený z miestenkových vozňov 2. triedy, ktoré budú radené za rušňom v poradí vozeň číslo 1 až 10.

Prehľad posilových vlakov, ktoré sú zverejnené v Cestovnom poriadku 2018/2019:

štvrtok 31. októbra:

  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)
  • RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:49)

piatok 1. novembra:

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Košice 23:05)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Humenné 00:45)

sobota 2. novembra:

  • SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 3. novembra:

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:34)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)
  • RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:40)
  • RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)
  • RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)
  • REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29)
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10)
  • RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01)
  • RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:01)
  • R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37)
  • REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50)

Zároveň budú v súlade s technickými možnosťami jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os, pri ktorých je predpoklad vyššieho záujmu cestujúcej verejnosti.

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 24. 10. 2019, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

streda 30. októbra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5378 %
R 605 DargovBratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:5353 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4864 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4257 %

 

štvrtok 31. októbra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5360 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4286 %
IC 525Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:4860 %

 

piatok 1. novembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5354 %

 

nedeľa 3. novembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 604 DargovKošice 08:07 – Bratislava 13:4756 %
R 606 LiptovKošice 10:07 – Bratislava 15:4783 %
IC 522Košice 11:18 – Bratislava hl. st. 16:0290 %
R 608 SpišanKošice 12:07 – Bratislava 17:4753 %
R 17612 ŠarišanHumenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:0465 %
IC 524Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:0060 %

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár