Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vystrieda tak Matthiasa Setteleho, ktorý zotrvá v TV Markíza ako konateľ do 31. októbra 2023, aby bola zabezpečená kontinuita riadenia a plynulý prechod všetkých zodpovedností.

Peter Gažík nastupuje ako generálny riaditeľ a konateľ televízie Markíza od 1. septembra 2023 a vystrieda tak Matthiasa Setteleho, ktorý sa po 10-tich rokoch vo funkcii generálneho riaditeľa rozhodol venovať iným profesionálnym príležitostiam.

Matthias Settele zotrvá v TV Markíza ako konateľ do 31. októbra 2023, aby bola zabezpečená kontinuita riadenia a plynulý prechod všetkých zodpovedností. Po svojom odchode z TV Markíza zostane Matthias Settele členom redakčnej rady CME.

Slovák Peter Gažík má niekoľkoročné topmanažérske skúsenosti, naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary, túto funkciu zastával od januára 2021. Predtým šesť rokov viedol telekomunikačného operátora O2 Slovakia ako jeho generálny riaditeľ. Znalosti nadobudnuté v oblastiach B2C, tímového líderstva a digitálnej transformácie zúročí pri ďalšom rozvoji obsahových a distribučných stratégií TV Markíza, ktorá bude diváčkam a divákom naďalej poskytovať najvyššiu možnú kvalitu mediálneho a zábavného obsahu, ktorú očakávajú.

„Médiá a zábavný priemysel sú z jednej časti o kreativite a inováciách a z druhej časti o plne angažovanom riadení, budovaní vzťahov a manažmente talentov. Peter, ktorého vítame späť v TV Markíza, kde v roku 2004 začínal ako zahraničný spravodajca, preukázal a potvrdil svoje líderské zručnosti a schopnosť adaptovať sa a učiť sa v každej fáze svojej kariéry. Teším sa, že sa pripojí k tímu TV Markíza a zlepší už aj tak veľmi silnú pozíciu TV Markíza,“ povedal zástupca generálneho riaditeľa CME Dušan Švalek.

Značky: