Online galéria Zonerama umožňuje v novej aktualizácii Zoner Photo Studio import fotografií zo zanikajúcich webových albumov Picasa.

Import fotografií je teraz výrazne zjednodušený.

V prostredí Zoneramy po kliknutí na tlačidlo Nahrať fotky pribudla v ponuke možnosť Importovať z Webových albumov Picasa. Zvolenie tejto možnosti vyvolá prihlasovacie okno k účtu Google. Stačí sa teda prihlásiť k požadovanému účtu a import spustiť.

Takto sa dostanete k importu z albumov Zonerama

Takto sa dostanete k importu z albumov Zonerama

Import prebieha automaticky na pozadí, nie je teda nutné mať otvorené okno s importom alebo pustený počítač. O výsledku dostane používateľ e-mail.

Všetky albumy sa importujú do skrytej zložky s názvom Picasa. V prípade importu z viacerých Google účtov sa potom ďalšie zložky pomenujú rozdielne. Ďalšie triedenie albumov je už na každom používateľovi. Môžete zložku Picasa premenovať, zverejniť, alebo si vytvoriť ďalšie zložky a albumy medzi nimi presúvať. To je vďaka zjednodušenému ovládaniu editácie albumov, ktoré bolo súčasťou nedávnej aktualizácie, tiež ľahké. Ešte jednoduchšia je správa albumov cez Zoner Photo Studio.

Import zahŕňa aj obsah Google Photos, ale z technických dôvodov je vylúčený album Automatická Záloha (záloha mobilných fotografií). Vzhľadom na obmedzenia zo strany Google sa fotografie väčšie ako 1600 px na dlhšej strane importujú práve v tejto veľkosti – to je však dostatočné rozlíšenie pre prezentáciu fotografií v online galérii.

 Po skončení importu vám príde mail s informáciou, že je všetko pripravené

Po skončení importu vám príde mail s informáciou, že je všetko pripravené

Online galéria Zonerama je zadarmo, je neobmedzená a neznižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávať fotografie do galérie môžete priamo cez web alebo z programu Zoner Photo Studio, s ktorým sa so Zoneramou ľahko prepojíte.

Tento článok vyšiel aj v tlačenom májovom vydaní TOUCHIT č. 4/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania. 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.