Nástroj Zoner Photo Studio 17 umožňuje extrémne rýchlo urobiť výborne vyzerajúce fotografie a pritom sa nenarobíte. Výhodou je, že ovládanie tohto programu je tak intuitívne, že sa vlastne nemáte čo učiť. Stačí program začať používať a všetko sa vám akosi dostane pod ruky samé. Navyše, celé prostredie je aj v slovenčine. 

Ak si chcete len rýchlo vylepšiť svoje fotografie, je to najrýchlejšie realizovateľné cez funkciu Rýchle filtre (Shift+K). Práve preto sa v najnovšej verzii dostali tieto filtre na popredné miesto do modulu Editor. V tejto časti si ukážeme najprv efekt Retro, ktorý dokáže aj z modernej fotky vyrobiť staručkú.

ZonerRetro

Výhodou na zabudovaných filtroch je to, že v malom okne vidíte náhľad toho, ako bude fotografia vyzerať a to výrazne urýchľuje a uľahčuje prácu. Pozrite si originál a upravenú verziu fotografie s použitím filtra Retro.

Originálna fotografia

Originálna fotografia

Fotografia upravená pomocou filtra Retro

Fotografia upravená pomocou filtra Retro

Ak nie ste celkom spokojní, je tu ďalšia možnosť úpravy týchto filtrov. Tá sa nachádza v spodnej časti pri výbere filtrov a umožňuje nastaviť silu krycej vrstvy a tiež režim prelínania. S týmto nastavením a výberom filtrov si namixujete prakticky hocičo.

Nastavenie práce filtra s krycou vrstvou a režimom

Nastavenie práce filtra s krycou vrstvou a režimom

My sme si obľúbili aj filtre Lomo a Polaroid, vyskúšaj aj pridanie netradičného efektu, ako je napr. rámček 35 mm filmu.

Efekt s pridaním rámčeku 35 mm filmu

Efekt s pridaním rámčeku 35 mm filmu

Testovaciu verziu programu Zoner Photo Studio 17 nájdete na adrese www.zoner.sk, program môžete bezplatne používať po dobu 30 dní.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.