ZSSK počas Vianoc a nového roka posilní dopravu

0

Národný dopravca vypraví 4 mimoriadne rýchliky a 25 ďalších posilových vlakov.

  • Kúpte si lístky bez čakania cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu Ideme vlakom
  • Obsadenosť vlakov počas najbližších dní

Koledy, kapustnica, medovníčky, vôňa ihličia a rozžiarené detské očká. Sviatky pokoja a mieru sa už nezadržateľne blížia, a keďže Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v tejto súvislosti opäť očakáva zvýšený nárast cestujúcich vo svojich vlakoch, už tradične posilňuje dopravu. ZSSK počas vianočných prázdnin vypraví okrem iného celkom 29 vlakov – 4 mimoriadne rýchliky (2 vlaky v smere z hlavného mesta na východ a 2 v opačnom smere) a 25 posilových vlakov (4 vlaky SuperCity, 9 rýchlikov, 8 regionálnych rýchlikov, 4 regionálne expresy).

Mimoriadne rýchliky:

  • Vlak R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde v piatok 20. decembra 2019 a v piatok 3. januára 2020.
  • Vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16) pôjde v stredu 1. januára 2020 a v utorok 7. januára 2020.

 

R 11609

piatok 20. XII. 2019

piatok 3. I. 2020

vlakyR 11610

streda 1. I. 2020

utorok 7. I. 2020

príchododchodstanicapríchododchod
 13:49Bratislava hl. st.20:16 
13:5413:55Bratislava-Vinohrady20:0920:10
14:2014:23Trnava19:4019:42
14:3314:35Leopoldov19:2419:26
14:4514:47Piešťany19:1119:13
14:5915:02Nové Mesto nad Váhom18:5819:00
15:1715:19Trenčín18:4218:44
15:2415:26Trenčianska Teplá18:3418:36
15:4115:44Púchov18:1418:17
16:0016:02Považská Bystrica17:5617:58
16:2516:29Žilina17:3117:34
16:4516:48Vrútky17:1317:15
17:0017:02Kraľovany16:5917:01
17:1617:19Ružomberok16:4316:45
17:3617:39Liptovský Mikuláš16:2316:26
18:0418:06Štrba15:5415:56
18:1918:21Poprad-Tatry15:3015:33
18:4018:42Spišská Nová Ves15:1015:12
19:1019:12Margecany14:4214:44
19:2919:31Kysak14:2614:28
19:46 Košice 14:14

 

Do oboch mimoriadnych rýchlikov je možné zakúpiť si miestenku. Vlak R 11609 bude radený z miestenkových vozňov 2. triedy, ktoré budú radené za rušňom v poradí vozeň číslo 10 až 1. Vlak R 11610 bude radený z miestenkových vozňov 2. triedy, ktoré budú radené za rušňom v poradí vozeň číslo 1 až 10.

Posilové vlaky, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku:

piatok 20. 12. 2019

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:40 – Košice 23:05)
  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)
  • RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:09 – Humenné 00:41)

sobota 21. 12. 2019

  • SC 242 Pendolino Košičan (Košice 05:00 – Praha hl. n. 12:19)

nedeľa 22. 12. 2019

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:34)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50)

piatok 3. 1. 2020

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:40 – Košice 23:05)
  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:09 – Humenné 00:41)

sobota 4. 1. 2020

  • SC 242 Pendolino Košičan (Košice 05:00 – Praha hl. n. 12:19)

pondelok 6. 1. 2020

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:34)
  • R 17612 Šarišan (Humenného 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:46)
  • RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)
  • RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)
  • RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)
  • REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29)
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 23:53)
  • RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01)
  • RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:03)
  • R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37)

Zároveň budú podľa technických možností jednotlivých vlakov posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR. Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK alebo mobilnú aplikáciu Ideme vlakom, ktorá je dostupná pre Android aj iOS.

Vlaková doprava je nielen ekologická, ale zároveň predstavuje vhodný spôsob, ako sa vyhnúť dopravným zápcham a taktiež ide o najbezpečnejší typ dopravy. ZSSK len počas minuloročných zimných sviatkov (21. 12. 2018 – 7. 1. 2019) prepravila 1 672 678 cestujúcich. Počas týchto dní národný dopravca vypravil celkom 24 144 vlakov, pričom do cieľovej stanice prišlo načas (to zn. meškanie do 5 minút vrátane) až 22 589 spojov (93,6 %) a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 555 vlakov (6,4 %). Priemerné meškanie všetkých „sviatočných“ vlakov bolo 1,09 minúty.

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 13. 12. 2019, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

streda 18. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4260 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strelaPraha hl. n. 17:44 – Bratislava hl. st. 21:5077 %

 

štvrtok 19. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4892 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4265 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strelaPraha hl. n. 17:44 – Bratislava hl. st. 21:5096 %
R 615 ZemplínBratislava hl. st. 22:53 – Humenné 06:3369 %

 

piatok 20. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:4868 %
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5362 %
R 605 DargovBratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:5363 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4897 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4299 %
R 15711 ŠarišanBratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:5060 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strelaPraha hl. n. 17:44 – Bratislava hl. st. 21:50100 %
IC 525Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:4889 %
R 615 ZemplínBratislava hl. st. 22:53 – Humenné 06:3389 %
Ex 220 Valašský expresŽilina 07:28 – Praha hl. n. 12:3986 %
RR 962Košice 12:01 – Mukačevo 16:5374 %

 

sobota 21. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:4897 %
R 601 HORALKY SEDITABratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:5359 %
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5385 %
R 605 DargovBratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:5386 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4898 %
R 607 ANDREA SHOP.SKBratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:5363 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4298 %
IC 525Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:4868 %
R 615 ZemplínBratislava hl. st. 22:53 – Humenné 06:3369 %
RR 960Košice 09:10 – Mukačevo 14:0087 %
RR 962Košice 12:01 – Mukačevo 16:5385 %

 

nedeľa 22. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:4868 %
R 603 PSS LIŠIAKBratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:5365 %
R 605 DargovBratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:5358 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4896 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4295 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strelaPraha hl. n. 17:44 – Bratislava hl. st. 21:5095 %
R 615 ZemplínBratislava hl. st. 22:53 – Humenné 06:3358 %

 

pondelok 23. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:4852 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4896 %
IC 45Wien Hbf 14:42 – Košice 20:4296 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strelaPraha hl. n. 17:44 – Bratislava hl. st. 21:5091 %
IC 525Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:4885 %

 

štvrtok 26. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522Košice 11:18 – Bratislava hl. st. 16:0257 %
IC 523Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:4852 %

 

piatok 27. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522Košice 11:18 – Bratislava hl. st. 16:0256 %

 

sobota 28. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 442 SlovakiaHumenné 19:46 – Praha hl. n. 07:5665 %

 

nedeľa 29. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
Ex 220 Valašský expresŽilina 07:28 – Praha hl. n. 12:3977 %
IC 522Košice 11:18 – Bratislava hl. st. 16:0269 %

 

pondelok 30. decembra 2019

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
Ex 220 Valašský expresŽilina 07:28 – Praha hl. n. 12:3972 %

 

piatok 3. januára 2020

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 442 SlovakiaHumenné 19:46 – Praha hl. n. 07:5651 %

 

sobota 4. januára 2020

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 442 SlovakiaHumenné 19:46 – Praha hl. n. 07:5656 %

 

nedeľa 5. januára 2020

vlakvýchodová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 442 SlovakiaHumenné 19:46 – Praha hl. n. 07:5651 %

 

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár