Štvrtý operátor spustil služby mobilného internetu minulý piatok. Pokrýva 50 miest, z toho 10 úplne.

Neobmedzený internet so 100 GB balíkom dát za 5 EUR mesačne. To bolo hlavné posolstvo tlačovej konferencie, o ktorej sme informovali minulý týždeň. Štvrtý mobilný operátor začal predávať svoje služby v piatok 13. marca a prostredníctvom svojho webu poskytol aj bližšie informácie o pokrytí.

SWAN na tlačovej konferencii deklaroval pokrytie v 50 mestách. Zverejnil mapu, ktorá však iba čiastočne vypovedala o tom, aké veľké je pokrytie vo vybraných lokalitách. Aktuálne informácie z e-shopu bližšie napovedajú, kde má SWAN úplné pokrytie už dnes. Ide o týchto 10 miest – Beluša, Dunajská Streda, Malacky, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Púchov, Sereď a Trnava. V ostatných lokalitách je pokrytie čiastočné.

4G internet od SWANu môžete využívať v týchto mestách. Väčšina z nich je pokrytá iba čiastočne

4G internet od SWANu môžete využívať v týchto mestách. Väčšina z nich je pokrytá iba čiastočne

Operátor na svojom Facebooku odporúča používateľom, aby si overili pokrytie signálu pomocou mobilného telefónu: „V nastaveniach Vášho mobilného telefónu, v časti mobilné siete, dajte vyhľadať sieťových operátorov. Ak Vám vyhľadá aj SWAN alebo 23103, nachádzate sa v pásme s pokrytím signálu našej mobilnej siete.

4G internet od SWANu je možné objednať v predajniach v Dunajskej Strede, Pezinku, Púchove a v Trnave alebo prostredníctvom e-shopu. SWAN na webe udáva prenosovú rýchlosť 50/10 Mbit/s. Maximálna rýchlosť uploadu by však mala byť vo vybraných lokalitách dvojnásobná.

K službe je možné objednať USB modem Huawei E3372 za 65 EUR. Môžete využiť aj ďalšie zariadenia – Huawei E5373 LTE, ZTE MF831 LTE, ZTE MF910 LTE, Huawei E8278 USB, Huawei E5180, ZTE MF283+ a BandRich Inc.  R551P.

4G INTERNET v1.0 budeme počas najbližších dní testovať. Na stránkach touchIT.sk prinesieme podrobnú recenziu.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit