Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

ASUS definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

ASUS predstavil najnovšie portfólio inovácií a špičkových produktov a demonštroval záväzok k trvalej udržateľnosti. Všetky tieto novinky prezentoval počas virtuálnej konferencie In Search of Incredible: Transcendence na výstave CES 2024.

ASUS Zenbook DUO UX8406
ASUS Zenbook DUO UX8406

Medzi nové produkty patria minipočítače ASUS NUC, ktoré sú výsledkom prevzatia divízie Intel® NUC spoločnosťou ASUS. Tento rad malých a barebone počítačov bol začlenený do noviniek na rok 2024 a zahŕňa modely NUC 14 Pro, NUC 14 Pro+ a ďalšie firemné a herné riešenia.

ASUS tiež odhalil niekoľko inovatívnych produktov, ako je prvý 14-palcový notebook s dvoma OLED displejmi na svete, Zenbook Duo (2024), a prvý prenosný monitor so skladacím OLED displejom na svete, ZenScreen Fold OLED. Predstavené boli aj notebooky s umelou inteligenciou ASUS Zenbook 14 OLED, ASUS Vivobook Pro 15 OLED a úplne nový rad notebookov ASUS Vivobook S, ktoré sú vybavené úplne novými AI procesormi Intel Core Ultra alebo AMD Ryzen 8040.

Fanúšikovia rozšírenej reality (AR) sa môžu tešiť na vizuálnu revolúciu, ktorú prinesú špičkové AR okuliare AirVision M1, najnovšia inovácia medzi okuliarmi pre rozšírenú realitu.

Hero produkty
Najlepšie produkty ASUS

ASUS predstavil aj širokú škálu firemných produktov, ktoré sú pripravené na umelú inteligenciu, ako je ASUS NUC 14 Pro, ktorý je dôstojným nástupcom radu Intel NUC. Tento minipočítač bol navrhnutý pre bezkonkurenčnú produktivitu a výkon v kompaktnom formáte. Séria NUC 14 Pro ponúka procesory Intel Core Ultra, rozsiahle možnosti konektivity a všestranné možnosti pripojenia monitorov, čím zabezpečuje bezproblémové využívanie počítačov v rôznych pracovných prostrediach. Ďalšími firemnými riešeniami, ktoré boli nanovo navrhnuté s cieľom riešiť problémy zákazníkov, je mimoriadne tichý ASUS Fanless Chromebox CF40, ASUS ExpertBook B5 s vynoveným dizajnom a ASUS ExpertCenter D5, D7 a D9. Nový ASUS ExpertBook CX54 Chromebook Plus je prvý Chromebook radu ExpertBook a zároveň prvý Chromebook Plus na svete s procesorom Intel Core Ultra.

Hráčom sú určené nové notebooky TUF Gaming A16 a F16, ako aj výrazná modernizácia notebooku TUF Gaming A15 2023. Tieto notebooky sú vybavené procesormi Intel Core HX alebo AMD 8000 a grafickými čipmi GeForce RTX 40 pre notebooky. Novinkou v rodine TUF Gaming je základná doska Z790-BTF WiFi, grafická karta GeForce RTX 40 BTF White a základné dosky BTF White OC Edition.

S.Y. Hsu, ASUS Co-CEO, zdôraznil počas podujatia vedúcu úlohu spoločnosti ASUS v oblasti inovácií: „Tento rok sme nielenže pokračovali v našej pozoruhodnej ceste k udržateľnosti, ale využili sme aj naše technologické znalosti v oblasti umelej inteligencie a strategické aliancie a partnerstvá, aby sme vytvorili inovatívne riešenia v oblasti spotrebného, firemného a herného priemyslu. S nástupom novej éry technológií s podporou umelej inteligencie sa ASUS neustále snaží využívať odborné znalosti a zlepšovať používateľský zážitok.“

Účastníci veľtrhu CES® 2024 v Las Vegas si môžu naživo vyskúšať nové produkty od 8. do 11. januára 2024 v priestoroch The Venetian Expo, Meeting Room #3102.

Záväzok voči kvalite a trvalej udržateľnosti

ASUS posilnil svoj záväzok voči kvalite a svoje spotrebiteľské a firemné notebooky na rok 2024 podrobí prísnemu testovaniu odolnosti podľa americkej vojenskej normy MIL-STD 810H. Toto rozsiahle testovanie odráža odhodlanie spoločnosti poskytovať dlhodobú hodnotu a výnimočný používateľský zážitok.

Na konferencii neboli predstavené iba najnovšie technologické inovácie spoločnosti, ale aj neustály dôraz na trvalo udržateľné postupy. ASUS v rámci motta In Search of Incredible: Transcendence zdôraznil svoje rozsiahle iniciatívy v oblasti ESG, ktoré integrujú udržateľnosť do produktov, prevádzky a služieb kompenzácie emisií uhlíka. ASUS sa usiluje vytvoriť podnik s nulovou čistou spotrebou energie a nedávne ocenenie EPEAT Climate+ Champion slúži ako uznanie jeho iniciatív a zdôrazňuje aktívny postoj v oblasti ochrany životného prostredia. Stanovením ambicióznych krátkodobých cieľov zníženia emisií, ktoré sú vedecky podložené a ktoré potvrdila spoločnosť SBTi, demonštruje svoje odhodlanie zmierniť vplyv na klímu. Služby ASUS Carbon Partner Services, ktoré boli nedávno spustené na Taiwane s notebookom ExpertBook B9403 a počítačom ExpertCenter D9, nanovo definujú prínos podnikov k uhlíkovej neutralite. Ide o vplyvné riešenia prostredníctvom overených a kvalitných uhlíkových kreditov a umožňujú zákazníkom aktívne prispievať k uhlíkovej neutralite.

Záväzok spoločnosti ASUS v oblasti udržateľnosti si vyslúžil celosvetové uznanie vrátane uznania od Financial Times, ktorý označil ASUS za klimatického lídra v Ázii a Tichomorí, a zaradenia do zoznamu Corporate Knights Clean 200 Index. ASUS má ako priekopník v oblasti udržateľných technológií bohatú históriu prelomových úspechov, ako je prvý uhlíkovo neutrálny notebook na svete, notebooky radu Bamboo a nedávne uvedenie prvého firemného notebooku s overenou uhlíkovou neutralitou v roku 2022.

Spoločnosť aktívne využíva pri výrobe a balení recyklované materiály, pričom od roku 2017 využila viac ako 1 600 ton PCR plastu a v roku 2022 viac ako 20-tisíc ton recyklovaného papiera. Záväzok spoločnosti ASUS znižovať vplyv na životné prostredie je zrejmý z recyklácie viac ako 40-tisíc ton elektronického odpadu od roku 2019. Výsledkom je, že príjmy z ekologických produktov prekročili 87,2 % kvalifikovaných príjmov v roku 2022, čo poukazuje na pokračujúci pokrok smerom k obehovému hospodárstvu s cieľom minimalizovať vplyv na životné prostredie.

Notebooky s umelou inteligenciou a rozšírené portfólio produktov

ASUS nedávno získal produktový rad Intel Next Unit of Computing (NUC), čo predstavuje kľúčový moment v pokračujúcom rozširovaní výskumných a vývojových kapacít spoločnosti v oblasti umelej inteligencie a internetu vecí. ASUS môže vďaka tejto akvizícii vstúpiť na kľúčové trhy vrátane priemyselných, firemných a prozákazníckych segmentov, čím si upevňuje pozíciu popredného poskytovateľa technologických riešení.

ASUS predstavil pôsobivé portfólio inovatívnych produktov, ktoré dokazujú neochvejné odhodlanie posúvať konvenčné hranice a prinášať inovatívne technologické riešenia. Notebooky poháňané umelou inteligenciou využívajú vďaka procesorom Intel Core Ultra najnovšie inovácie výpočtovej techniky. Tieto procesory umožňujú používateľom bezproblémovo zvládať komplexné úlohy, zvyšovať produktivitu a využívať výhody pokročilých bezpečnostných opatrení. Zariadenia sú viac než len notebookmi; znamenajú novú éru intuitívnych a efektívnych počítačov, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali rozmanité potreby moderných spotrebiteľov a profesionálov.

ASUS tiež zdôraznil transformačný vplyv svojho produktového portfólia a vyzdvihol odhodlanie prinášať výnimočné zážitky, ktoré presahujú tradičné obmedzenia. Spoločnosť si predstavuje budúcnosť, v ktorej bude srdečný a radostný inteligentný život dostupný pre všetkých, pričom kladie veľký dôraz na udržateľnosť, inovácie a dizajn zameraný na používateľa.

Podujatie zdôraznilo aj integráciu umelej inteligencie do radu spotrebiteľských a firemných notebookov. AI umožňuje používateľom dosiahnuť bezproblémovú prácu s počítačom a lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Začlenenie technológie Intel Unison vytvára jednotnú platformu, ktorá umožňuje bezproblémové prepojenie medzi rôznymi zariadeniami, ako sú počítače, notebooky, tablety a smartfóny, a uľahčuje bezproblémovú navigáciu a prístup k súborom a aplikáciám z akéhokoľvek miesta.

Procesor Intel Core Ultra je vybavený NPU jednotkou (Neural Processing Unit), ktorá je zameraná na umelú inteligenciu a slúži na zrýchlenie AI úloh a spúšťanie cloudových AI programov, čo prináša výnimočný výkon a zároveň uprednostňuje energetickú účinnosť. Tento pokrok prispieva k predĺženiu životnosti batérie, čo je v súlade so šetrnejším prístupom k životnému prostrediu.

Používatelia môžu vďaka týmto špičkovým technológiám očakávať rýchlejšie generovanie obsahu, zjednodušenú analýzu dát, efektívnejší multitasking a zvýšenú bezpečnosť. Začína sa éra nevídaných výpočtových schopností a možností.

Prehliadka noviniek: inovácie v notebookoch

ASUS Zenbook Duo (2024): Inovácia s dvoma displejmi

Revolučný Zenbook Duo (2024) je prvý 14-palcový notebook s dvoma displejmi a umelou inteligenciou na svete[i], ktorý je vybavený dvoma identickými dotykovými OLED displejmi. Ponúka plnohodnotnú odnímateľnú Bluetooth® klávesnicu ASUS ErgoSense s touchpadom a dizajn, ktorý je zameraný na používateľa a nanovo definuje všestrannosť na cestách. Notebook disponuje certifikáciou Intel EvoEdition a špičkovo kombinuje všestrannosť multitaskingu s vynikajúcou mobilitou v šasi, ktoré má hmotnosť iba 1,35 kg[ii].

ASUS Zenbook DUO UX8406
ASUS Zenbook DUO UX8406

Dva plnohodnotné ASUS Lumina OLED displeje s rozlíšením 3K, frekvenciou 120 Hz a pomerom strán 16 : 10 sú spojené pomocou 180° pántu, takže je možné okamžite rozšíriť pracovnú plochu až na veľkosť 19,8 palca. Displeje je vďaka integrovanému stojanu, odnímateľnej klávesnici a intuitívnemu softvéru ASUS ScreenXpert možné používať vertikálne alebo horizontálne v niekoľkých všestranných používateľských režimoch – notebook, duálna obrazovka, stolný režim alebo režim zdieľania. Nabíjateľnú klávesnicu je možné odpojiť, aby sa naplno využila veľká pracovná plocha, alebo umiestniť na spodný displej pre tradičný zážitok z práce s notebookom. Zenbook Duo (2024) maximalizuje produktivitu a zábavu počas celého dňa vďaka procesoru až do Intel Core Ultra 9 s integrovanou NPU jednotkou pre akceleráciu umelej inteligencie, 32 GB pamäte LPDDR5x, až 2 TB PCIe® 4.0 SSD úložisku, 75 Wh batérii s dlhou výdržou a rýchlym nabíjaním a zvukovému systému s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos®. NPU jednotka poskytuje AI výpočty s nízkou latenciou a urýchľuje multitasking, aby bol Zenbook Duo (2024) vysoko efektívny pri práci, tvorbe alebo zábave. Vďaka veľkej pracovnej ploche môžu používatelia bez námahy spustiť všetky svoje obľúbené aplikácie na zvýšenie produktivity a mať ich zároveň na očiach. Zenbook Duo (2024) je navrhnutý s ohľadom na udržateľnosť a odolnosť. Obsahuje množstvo recyklovaných materiálov a je testovaný na odolnosť podľa amerických noriem MIL-STD-810H, aby sa maximalizovala životnosť zariadenia.

ASUS Vivobook Pro 15 OLED (N6506) a rodina ASUS Vivobook S: Výkonné a štýlové notebooky, ktoré sa jednoducho používajú

Ďalšou hviezdou medzi spotrebiteľskými notebookmi sú vynovené modely série ASUS Vivobook, ktorá zahŕňa model ASUS Vivobook Pro 15 OLED a sériu ASUS Vivobook S. Notebooky ponúkajú výnimočný výkon a špičkové funkcie pre rôzne potreby používateľov.

ASUS Vivobook S 15 OLED
ASUS Vivobook S 15 OLED

ASUS Vivobook Pro 15 OLED ponúka bezproblémovú kreativitu a hranie hier vďaka špičkovým komponentom: procesoru až do Intel Core 9 Ultra s integrovanou NPU jednotkou, grafickému čipu NVIDIA GeForce RTX 4060 s funkciou MUX, 24 GB DDR5 RAM a 2 TB NVMe® SSD úložisku. Notebook sa tiež môže pochváliť pokročilým chladením ASUS IceCool Pro, ktoré umožňuje dosiahnuť kombinovaný tepelný výkon (TDP) až 125 W. Výnimočný ASUS Lumina OLED displej ponúka pomer strán 16 : 9, rozlíšenie 3K, frekvenciu 120 Hz, živé farby a rýchlu odozvu 0,2 ms. ASUS Vivobook Pro 15 OLED obsahuje množstvo používateľsky prívetivých funkcií, ako je virtuálny otočný ovládací prvok ASUS DialPad, bezpečnostné funkcie kamery ASUS AiSense a potlačenie šumu pomocou AI pre čistejší zvuk pri konferenciách. Vo výbave sú aj všestranné možnosti pripojenia prostredníctvom WiFi 6E a portov typu Thunderbolt 4, USB-C®, USB Type-A a HDMI® 2.1. So štýlovým a výkonným notebookom ASUS Vivobook Pro 15 OLED môžu tvorcovia a hráči konečne rozvinúť svoje vnútorné profesionálne schopnosti.

Séria ASUS Vivobook S pozostáva z elegantných, výkonných a ľahkých 14-, 15- a 16-palcových notebookov s certifikáciou Intel Evo Edition. Tieto notebooky ponúkajú dokonalý zážitok pre používateľov, ktorí hľadajú produktivitu na cestách a okamžitú zábavu, s modernými farebnými variantmi a minimalistickou, špičkovou estetikou. Vďaka tomu sú dokonalou voľbou pre vyváženú mobilitu a výkon. Notebooky ASUS Vivobook S 14/15/16 (S5406/S5506/S5606) sú poháňané procesormi Intel Core Ultra s TDP do 45 W a ponúkajú NPU jednotku, ktorá poskytuje energeticky efektívnu akceleráciu moderných AI aplikácií. Dostupné sú aj modely s procesormi od AMD, modely ASUS Vivobook S 14/15/16 OLED (M5406/M5506/M5606). Tie sú vybavené procesormi AMD Ryzen 8040 s grafickým čipom AMD RDNA 3 a ponúkajú TDP do 45 wattov a Ryzen AI akceleráciu pre efektívny výkon v moderných AI aplikáciách. Všetky notebooky série ASUS Vivobook S majú dedikovaný kláves Copilot, ktorý umožňuje pohodlné používanie AI nástrojov v systéme Windows 11.

Špičkové ASUS Lumina OLED displeje s rozlíšením až 3,2K (S5606/M5606), 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 100 % pokrytím priestoru DCI-P3 a certifikáciou DisplayHDR True Black 600 zabezpečujú realistický obraz. Štýlová a pohodlná klávesnica ASUS ErgoSense ponúka prispôsobiteľné RGB podsvietenie a mimoriadne veľký touchpad. A rovnako ako pri všetkých notebookoch ASUS Vivobook, aj v prípade nových modelov je prioritou používateľský zážitok: k dispozícii je 180° pánt, infračervená kamera s fyzickou krytkou, kompletná portová výbava a pohlcujúci Dolby Atmos® zvuk z výkonných stereo reproduktorov s certifikáciou Harman Kardon. Modely Vivobook na rok 2024 sú vďaka výnimočne dlhej výdrži a rýchlemu nabíjaniu pripravené na dlhé dni bez nabíjačky.

ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405/UM3406) je prémiový ultraprenosný notebook, ktorý v závislosti od verzie ponúka špičkový procesor až do Intel Core Ultra 9 a grafický čip Intel Arc alebo najnovší procesor AMD Ryzen 8040 s grafickým čipom AMD RDNA 3. Oba procesory prinášajú najnovšie inovácie hardvérového zrýchlenia umelej inteligencie, ktoré optimalizuje výkon a energetickú efektivitu. Zenbook 14 OLED má hmotnosť iba 1,2 kg a hrúbku len 14,9 mm, čím posúva sofistikovanosť ultraprenosných notebookov na úplne novú úroveň. Jeho 75 Wh batéria poskytuje predĺženú výdrž a o bezproblémové pripojenie sa starajú všetky dôležité porty vrátane dvoch portov Thunderbolt 4 (UX3405) alebo USB4® (UM3406), USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI® 2.1 (TMDS) a 3,5 mm audio konektora. Pútavý audiovizuálny zážitok zabezpečuje ASUS Lumina OLED displej s rozlíšením 3K a frekvenciou 120 Hz a nové výkonné superlineárne reproduktory. Notebook ponúka aj používateľsky prívetivý dizajn, pohodlné prihlásenie pomocou tváre, infračervenú kameru s rozlíšením Full HD a fyzickou krytkou a novú tichú klávesnicu ASUS ErgoSense s veľkým touchpadom. Nový dizajn ponúka lepšiu udržateľnosť vďaka rozsiahlemu použitiu recyklovaných materiálov v notebooku aj balení a testovanie odolnosti podľa amerických vojenských noriem maximalizuje životnosť zariadenia.

ASUS Vivobook S 14 OLED
ASUS Vivobook S 14 OLED

firemné notebooky s AI

ASUS ExpertBook B5 (B5404/B5604​): Firemný notebook s AI 

ASUS ExpertBook B5 je firemný notebook pripravený na umelú inteligenciu, ktorý nanovo definuje štandardy prenosného výkonu a je k dispozícii v 14-palcovej a 16-palcovej verzii. ExpertBook B5 využíva najnovší procesor Intel Core Ultra 7 s umelou inteligenciou, ktorá poháňa ďalšiu vlnu podnikových funkcií a ponúka zlepšené zabezpečenie pomocou AI. B5 je zameraný na zvýšenie produktivity so zlepšeniami pre každodenné firemné pracovné zaťaženie. K dispozícii je v konfigurácii s voliteľnou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2050, dvoma SSD diskami a 64 GB operačnou pamäťou typu DDR5 s dvoma SO-DIMM modulmi. B5 má ultraľahké celokovové šasi s hmotnosťou iba 1,29 kg v prípade 14-palcového modelu a predstavuje tak starostlivo navrhnuté riešenie, ktoré kombinuje výkon so zrýchlením umelej inteligencie s bezkonkurenčnou prenosnosťou. Konštrukcia zo zliatiny horčíka a hliníka je testovaná podľa amerických vojenských noriem MIL-STD. Konektivita dostala do výbavy podporu pre 4G LTE a WiFi 7 (model CMA), čo zabezpečuje bezproblémový zážitok pre profesionálov na cestách. ExpertBook B5 vyniká komplexnou portovou výbavou vrátane Thunderbolt 4 portu, podporou troch externých 4K displejov a RJ45 ethernetom. B5 tiež ponúka 180° pánt a dotykovú obrazovku s tenkými rámikmi, pomerom strán 16 : 10 a kompatibilnou s MPP 2.0 stylusom. Používateľský zážitok zlepšujú aj inteligentné konferenčné technológie, ako je infračervená webkamera ASUS AiSense, potláčanie hluku pomocou AI, funkcia ASUS Private View a čítačka čipových kariet. ExpertBook B5 poskytuje mobilným profesionálom istotu pri multitaskingu. Bezproblémovo integruje technológie novej generácie a je dokonalým spoločníkom, ktorý kombinuje bezpečnosť, mobilitu a bleskovú konektivitu v elegantnom dizajne.

ASUS ExpertCenter D5/D7/D9​: Firemné riešenia pre každú potrebu a situáciu

ASUS ExpertCenter D7 SFF (D700SER) a ASUS ExpertCenter D9 Mini Tower (D901MDR) predstavujú spojenie estetiky a funkčnosti. Ponúkajú elegantný a mimoriadne kompaktný dizajn s objemom 8,6 l a 15,9 l, vďaka čomu zvyšujú produktivitu bez kompromisov. Inteligentný dizajn sa prejavuje v každom aspekte, od kompaktných rozmerov až po najnovšie procesory 14. generácie Intel Raptor Lake Refresh S s grafickou kartou NVIDIA RTX 4060. Nejde však len o výkon, ale aj o zjednodušenie správy IT. Dizajn umožňuje prístup bez použitia nástrojov, čo spolu s inovatívnym rozmiestnením komponentov a správou káblov zjednodušuje výmenu komponentov. Znižuje sa tým záťaž na IT profesionálov. O bezpečnosť sa starajú voliteľné TPM čipy, Kensington slot a služby ASUS Pre-Deployment Service (APDS) a ASUS Endpoint Management Service (AEMS). V rámci zodpovednosti k životnému prostrediu sú stolné počítače ExpertCenter vyrobené z ekologického PCR materiálu a ich energetickú efektivitu zvyšuje nový 500 W TFX platinový zdroj a inteligentný ventilátor. Počítače sú tiež testované podľa amerických vojenských noriem MIL-STD 810H, čo zaručuje odolnosť v akomkoľvek pracovnom prostredí.

ExpertCenter D700SER
ExpertCenter D700SER

ASUS príslušenstvo s bezkonkurenčnými inováciami

ASUS bez problémov integroval do svojho rozmanitého produktového portfólia periférne zariadenia a príslušenstvo, čím demonštruje svoje odhodlanie prinášať inovatívne technológie. ASUS si uvedomuje význam týchto produktov ako kritických prvkov, ktoré zvyšujú používateľský zážitok, preto starostlivo navrhuje klávesnice, myši, adaptéry, dokovacie stanice a ďalšie zariadenia. Tieto produkty sú vytvorené tak, aby sa bez problémov integrovali do rôznych digitálnych prostredí a vyhovovali jedinečným potrebám používateľov v rôznych odvetviach.

ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock: Riešenie pre tvorcov obsahu 12-v-1

ASUS Triple 4K Thunderbolt 4 Dock je komplexné riešenie 12-v-1. Ponúka dva HDMI 2.1 porty, čím umožňuje pripojenie viacerých displejov s vysokým rozlíšením, napríklad 8K monitora pri 60 Hz, dvoch 4K monitorov pri 120 Hz alebo troch 4K monitorov pri 60 Hz. Rýchlosť prenosu dát dosahuje až 40 Gb/s a k dispozícii sú dve čítačky SD kariet. Táto všestranná dokovacia stanica ponúka aj 2,5 Gb/s ethernet na rýchle pripojenie k sieti a až 100 W inteligentné napájanie zariadení. Elegantné hliníkové šasi s nastaviteľným stojanom s uzamykacím gombíkom, ktorý umožňuje pripevnenie na okraj stola alebo zadnú stranu monitora, spája štýl s funkčnosťou.

herné notebooky ASUS TUF Gaming

ASUS TUF Gaming A16 FA607 a ASUS TUF Gaming F16 FX607: Spoľahlivé prenosné hranie pre všetkých hráčov

ASUS TUF Gaming F16 FX607 je výnimočný herný notebook navrhnutý pre pohlcujúce herné zážitky. Ponúka špičkový výkon, vojenskú odolnosť a pokročilú technológiu displeja. Poháňa ho najnovší procesor 14. generácie Intel Core i9 14900HX s grafickou kartou až do NVIDIA RTX 4070 s technológiou NVIDIA Advanced Optimus. ASUS TUF Gaming A16 FA607 využíva procesor AMD Ryzen 9 7845HX s grafickou kartou až do NVIDIA RTX 4070 pre notebooky a s technológiou NVIDIA Advanced Optimus. Oba notebooky sú skonštruované tak, aby ponúkli odolnosť na úrovni vojenských noriem MIL-STD-810H, čím zabezpečujú výnimočnú odolnosť a spoľahlivosť počas intenzívneho hrania. 84-lopatkové ventilátory Arc Flow a prachový filter na účinný odvod tepla udržiavajú optimálny výkon počas dlhých herných relácií. TUF Gaming F16 a A16 sú tiež vybavené úžasným 16-palcovým displejom s pomerom strán 16 : 10 a obnovovacou frekvenciou až 165 Hz. IPS displeje ponúkajú rozlíšenie FHD alebo 2,5K, takže hráči si môžu vychutnať ostré detaily, živé farby, rýchlu odozvu 3 ms a podporu technológie NVIDIA G-SYNC® pre plynulý herný zážitok. Notebooky ponúkajú 90 % pomer obrazovky k telu, čím poskytujú pohlcujúci vizuálny zážitok.

TUF Gaming A16 zlepšuje herný zážitok vďaka technológiám Hi-Res Audio a Dolby Atmos®, ktoré prinášajú bohatý a detailný zvuk. Notebooky majú vo výbave aj integrovanú HD kameru, 2 TB PCIe 4.0 SSD úložisko, dvojkanálovú RAM typu DDR5-5600 MHz a Thunderbolt 4 port pre všestranné možnosti pripojenia.

ASUS TUF Gaming F15/17 a A15/17 (FX507/707 a FA507/707): Výkonný a odolný

ASUS TUF Gaming F15/17 a A15/17 ponúkajú procesor až do Intel Core i9 13900H (F15/17) alebo AMD Ryzen 9 Zen 4 (A15/17) pre bezproblémový multitasking. Plynulú grafiku pri hraní hier zabezpečujú grafické karty série GeForce RTX 40 pre notebooky, ktoré poskytujú vysokú snímkovú frekvenciu aj pri rozlíšení 1440p. Funkcie MUX Switch a NVIDIA Advanced Optimus spolu s technológiou DLSS, ktorá využíva umelú inteligenciu, zabezpečujú mimoriadne plynulý pohyb a vyšší počet fps.

Všetky modely na rok 2024 obsahujú funkciu MUX Switch a tiež bezproblémové rozšírenie úložiska prostredníctvom voľného M.2 NVMe PCIe Gen 4×4 SSD slotu. Zlepšenia sa dočkalo aj chladenie. Dva ventilátory Arc Flow s 84 lopatkami poskytujú až o 13 % väčší prietok vzduchu ako predchodcovia a zároveň tichšiu prevádzku. Tento dizajn tiež umožňuje využiť vyšší výkon grafickej karty, čo hráčom ponúka konkurenčnú výhodu.

najnovšie Šasi a novinky v ekosystéme ASUS Proart

Šasi ProArt PA602: Výnimočné chladenie a bezproblémová stavba počítačov

Na veľtrhu CES je vystavené aj najnovšie šasi ProArt. Ponúka predný panel s otvorenou mriežkou, široké vetracie otvory a dva výkonné 200 mm predné ventilátory pre vynikajúce prúdenie vzduchu s minimálnym hlukom. Dva deflektory vzduchu presne usmerňujú chladiaci vzduch, čím optimalizujú teploty kritických komponentov, ako sú procesor, grafická karta a napájacie obvody. Dostatočný vnútorný priestor pojme veľké komponenty vrátane základných dosiek s dĺžkou až 12 palcov a šírkou 10,9 palca a podporuje chladiče s výškou až 190 mm alebo kvapalinové chladenie s výškou až 420 mm. Šasi tiež ponúka priestor až pre osem 2,5-palcových SSD alebo štyri 3,5-palcové HDD disky.


[i] K dátumu december 2023 na základe internej analýzy trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnávala ASUS Zenbook Duo (2024) s konkurenčnými produktmi v tejto triede (notebooky s dvoma OLED displejmi s uhlopriečkou 14 palcov) od výrobcov vrátane spoločností Acer, Apple, HP, Huawei, Dell, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[ii] Bez klávesnice. Hmotnosť sa môže odlišovať v závislosti od konfigurácie.

Značky: