Najnovší model smartfónu BlackBerry Leap bol predstavený už aj na trhoch v Indii.

Tento model bude BlackBerry predávať spolu s Amazonom. V oboch prípadoch je jednotná cena a tá je stanovená na 275 USD (približne 249 EUR).

blackberryleapofficial

Má 5“ HD dipslej a procesor Snapdragon S4 Plus s frekvenciou 1,5GHz na jadro. Osadený čipset zároveň ponúka grafickú kartu Adreno 225. Ide o typický telefón strednej triedy, čomu odpovedá aj kapacita 2 GB RAM a 16 GB dátové úložisko. Je to telefón, na ktorom BlackBerry stavia svoju politiku rozšírenia na viaceré trhy. Nechce konkurovať high-end modelom. Základná kapacita sa bude dať rozšíriť až na 128 GB vďaka slotu na microSDXC kartu. Predná kamera má 2 MPix, zadná 8 MPix. S 2800 mAh akumulátorom by mal poskytnúť výdrž počas celého dňa bežného používania.

Leap už má najnovšiu verziu BlackBerry OS 10.3.1, ktorá podporuje hlasového asistenta na ovládanie telefónu a vyhľadávanie prostredníctvom hlasu. Dostupné sú všetky ďalšie funkcie, na ktoré sú používatelia týchto smartfónov zvyknutí. Napríklad aj Blend na prístup k emailom, kontaktom ,kalendárom a iným dátam priamo z počítača. A rovnako tak na ňom pobežia aplikácie pre Android. Vďaka tomu, že nemá štvorcový displej, je vhodný aj pre Andoridové hry.

 

Zdroj: Phone Arena

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.