Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Herné značky OMEN a HyperX v spojení s HP uvádzajú najnovšie produkty, ktoré ponúkajú viac personalizácie a zvýrazňujú tak herný zážitok

Spoločnosť HP Inc. na veľtrhu CES 2024 predstavila herné novinky značky OMEN a HyperX. Nové notebooky, príslušenstvo a softvér sú navrhnuté tak, aby spoločne vytvárali bezproblémový herný ekosystém.

„Počítače sa stávajú stále osobnejšími zariadeniami a pre hernú komunitu to platí dvojnásobne,“ hovorí Josephine Tan, senior viceprezidentka a prezidentka divízie Personal Systems Gaming Solutions spoločnosti HP Inc. „Či už ide o herný notebook, monitor alebo príslušenstvo, spoločnosť HP vyvinula riešenia, ktoré je možné jednoducho prispôsobiť konkrétnym potrebám.“

Najdôležitejšie novinky:

  • Prenosný a personalizovateľný 14″ herný notebook HP OMEN Transcend 14 Gaming Laptop PC[i]  prináša hráčom a tvorcom výnimočný výkon, ale aj lokálne či cloudové AI riešenia a úchvatné vizuálne efekty.
  • HyperX predstavilo prispôsobiteľnú mechanickú hernú klávesnicu Alloy Rise Keyboard.
  • Herný monitor OMEN Transcend 32 ponúka skvelý herný zážitok s možnosťou plynulého prepínania medzi pripojenými vstupnými zariadeniami a „preťahovaním“ súborov medzi nimi pomocou patentovanej technológie OMEN Gear Switch.

Herný zážitok z rýchlosťou blesku a pokročilou kreatívnou výbavou

Ľudia z hernej komunity dnes chcú všestranné zariadenia, ktoré zvládnu hry tej najvyššej úrovne, ale aj graficky náročné tvorivé projekty a prevádzku kreatívnych platforiem vyžadujúcich vysoký výkon. Notebook OMEN Transcend 14 Gaming, ktorý bol špeciálne vytvorený na hranie hier a kreatívnu prácu, je vybavený pokročilým OLED displejom, elegantne tenkým telom a špičkovými komponentami.

Nový OMEN Transcend 14 prináša štýlový gaming:

• Mimoriadne živé zobrazenie: toto zariadenie je vybavené 2,8K 120 Hz VRR OLED displejom s certifikáciou IMAX Enhanced, ktorý poskytuje neuveriteľné detaily a živé farby[ii]. Navyše ide o prvý herný notebook na svete s RGB klávesnicou bez mriežky a s potlačou[iii], takže si hráči môžu užiť živé farby aj mimo obrazovky.

• Luxusný a kompaktný design: hráči chcú veľký výkon v ľahko prenosnom prevedení. Notebook váži len 1 637 gramov, no má výdrž batérie až 11,5 hodiny[iv] a USB-C (PD) adaptér s výkonom až 140 wattov, vďaka ktorému je nabíjanie na cestách jednoduchšie, než kedykoľvek predtým.

• Rýchlosť vďaka umelej inteligencii: vďaka procesoru, ktorým môže byť až Intel Core Ultra 9 185H[v] a grafickému procesoru NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop, môžu používatelia hrať najnovšie hry alebo zvládať výpočtovo náročné úlohy. Streameri a hráči môžu využiť NPU zariadenia a pluginy OpenVINO™ pre OBS štúdio, vďaka čomu je streamovanie a hranie plynulejšie, s až 24,6 % zvýšením snímkovej frekvencie (FPS)[vi]. Automatická dynamická obnovovacia frekvencia (DRR) v OMEN Gaming Hub dokáže v závislosti od obsahu a režimu napájania zvýšiť výdrž batérie až o 7 %. Režim ECO môže predĺžiť výdrž až o 20 %.

• Termálna revolúcia: nikto nechce mať pri hraní, tvorení alebo práci horúce ruky. Nové šasi využíva vstupné prúdenie vzduchu na vytvorenie tlakovej zóny s odparovacou komorou, ktorá umožňuje efektívny odvod tepla zadnými vetracími otvormi. Táto inovácia, spoločne s technológiou dvojkanálového prúdenia spoločnosti Intel[vii], dala dohromady „najchladnejší“ 14-palcový herný notebook. V 12 mm základni sa tak dosahuje až 4x vyššieho statického tlaku s tepelnou kapacitou 80 W[viii].

• Vylepšené hranie aj kreativita: OMEN Transcend 14 je ideálny pre študentov aj hráčov a ponúka lokálne funkcie AI vďaka procesorom Intel® a NVIDIA®, ale aj vstavanú umelú inteligenciu s technológiou Otter.ai s funkciami, ako je napríklad živý prepis a titulky v reálnom čase počas schôdzok alebo výučby, nahrávanie pre prepis zvuku alebo poznámky generované umelou inteligenciou[ix].

• Prvý herný notebook na svete so zvukom od spoločnosti HyperX[x]: na vývoji notebooku OMEN Transcend 14 spolupracoval audio tím HyperX, ktorý na mieru vyladil zvukový výkon notebooku a zvýšil čistotu a vyváženosť zvuku, čím prispel k skvalitneniu používateľského zážitku.

Spoločnosť HP tiež vylepšila svoj 16,1-palcový herný notebook OMEN Transcend a pridala mu až 2,5K 240 Hz OLED displej. Novými procesormi Intel Core i7 HX Intel Core i7 HX sa môžu pochváliť aj 16,1-palcový herný notebook OMEN a 16,1-palcový herný notebook Victus.

Herný notebook Victus 16Zdroj: HP Inc.

Bezproblémový a personalizovaný herný zážitok zo značkou HyperX

Bezproblémové pripojenie je pre každého hráča dôležitou vlastnosťou jeho techniky. Úplne nový OMEN Transcend 14, ktorý nadväzuje na minuloročné prvé herné notebooky so vstavaným modulom pre intuitívne párovanie zvuku a riešením s veľmi nízkou latenciou (ULL), po novom ponúkne aj možnosť pripojenia 2,4 GHz ULL pre bezdrôtovú súpravu slúchadiel HyperX Cloud III[xi]. Hráči tak môžu ľahko prepínať medzi počítačom a konzolou.

Medzi ďalšie predstavené novinky od HyperX patrí:

Malé, kompaktné a výkonné[xii]:  slúchadlá HyperX Cloud Mini sú prispôsobené mladším herným nadšencom a poskytujú funkciu obmedzenia hlasitosti pre zaistenie bezpečnejšieho počúvania. K dispozícii sú v káblovej aj bezdrôtovej verzii a obe sa môžu pochváliť pohlcujúcim zvukom, praktickým mikrofónom a kompatibilitou s viacerými platformami. Gamepad HyperX Clutch Tanto Mini Wired Controller poskytuje ľahký prístup ku všetkým bežným ovládacím prvkom a zároveň je prepojiteľný s PC aj konzolami Xbox Series X, Steam Deck a zariadeniami so systémom Android, vrátane možnosti prepnutia do mobilného režimu. Má tiež 3,5 mm konektor pre káblové slúchadlá.

• Personalizácia hrania v praxi: klávesnica HyperX Alloy Rise je prvá klávesnica HyperX s možnosťou výmeny klávesov za chodu a robustnou tesniacou konštrukciou. K dispozícii je v plnej aj zmenšenej veľkosti (o 25 %) s dedikovanými smerovými klávesami. Je vybavená lineárnymi spínačmi HyperX s vopred aplikovaným mazaním a predinštalovanými klávesmi HyperX PBT. Má vylepšené RGB osvetlenie so senzorom okolitého svetla pre automatické nastavenie jasu, čo zaisťuje optimálny vizuálny zážitok. Klávesnica má vstavanú pamäť, ktorá hráčom umožňuje uložiť 10 profilov rozloženia priamo na klávesnici. Poskytuje vysokú mieru personalizácie – klávesy majú vymeniteľné magnetické kryty, balíčky štítkov, novú kolekciu 3D Mythic Themed Collection a robustnú konštrukciu, ktorá zaručuje odolnosť a flexibilitu.

• Vyšší výkon v menších rozmeroch: nová kompaktná herná myš HyperX Pulsefire Haste 2 Mini bola navrhnutá pre hráčov, ktorí ocenia ultraľahké a výkonné zariadenia. Ponúka pôsobivú výdrž batérie až 100 hodín, veľmi presný snímač HyperX 26K, možnosť pripojenia v duálnom bezdrôtovom režime, prachotesné spínače HyperX a voliteľný grip pre lepší úchop. Ten zaistí ľahkú manipuláciu a výkon aj pre náročných hráčov.

Pripravení na cesty: batohy HyperX Knight a Delta Gaming Backpack ponúkajú miesto na bezpečné uloženie herných notebookov a herného príslušenstva. Sú vyrobené z odolného polyesteru odolného proti poveternostným vplyvom v klasických farbách HyperX a spĺňajú požiadavky väčšiny leteckých spoločností na veľkosť príručnej batožiny[xiii].

To najlepšie z herných displejov

Pre hráčov aj tvorcov je tu úplne nový herný monitor OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming, najpokročilejší herný monitor, ktory používateľom ponúka:

  • Celý rad prvenstiev: OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLED Gaming je prvý herný monitor s nezávislými prepínateľnými portami USB[xiv]. Vďaka tomu je možné plynule prepínať medzi zariadeniami alebo využívať inteligentné funkcie KVM (klávesnice, video, myš) na „preťahovanie“ súborov medzi zariadeniami. Ide tiež o prvý herný OLED monitor s 140 W napájaním cez USB-C[xv], a v neposlednom rade je aj prvým herným monitorom so zvukom vyladeným spoločnosťou HyperX[xvi], ktorý zahŕňa 10-pásmový ekvalizér plne prispôsobiteľný v rámci OMEN Gaming Hub.
  • Skvelé vizuálne efekty vďaka QD-OLED technológii, ktorá na paneli so 4K UHD rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 240 Hz[xvii] a dobou odozvy len 0,3 ms[xviii] umožňuje dosiahnuť kontrastný pomer 1 500 000:1[xix]. Ako prvý monitor OMEN je vybavený technológiou Dolby Vision, takže kompatibilné hry poskytnú úchvatný zážitok v HDR. Ide o prvý displej OMEN s certifikáciou VESA DisplayHDR True Black 400 poskytujúci až 50-krát väčší dynamický rozsah a 4-krát lepší čas nábehu v porovnaní s DisplayHDR 1000[xx].
  • Dlhá životnosť: technológia chladenia monitorov OMEN Tempest rieši problémy s vypaľovaním. Na tieto monitory je poskytovaná trojročná záruka.
OMEN Transcend 32 UHD 240 Hz OLEDZdroj: HP Inc.

Ceny a dostupnosť[xxi]

• Herný notebook OMEN Transcend 14 bude v SR v predaji od mája 2024 v cene od 1 999 eur

• Herný notebook OMEN Transcend 16 s najnovšími procesormi Intel a voliteľným OLED displejom bude v SR k dispozícii od marca 2024 v cene od 1 999 eur

• Herný notebook OMEN 16 je k dispozícii 10. januára 2024na stránkach HP.com za uvádzaciu cenu 1 199,99 dolárov.

• 16,1-palcový herný notebook Victus bude od februára k dispozícii na stránkach HP.com za uvádzaciu cenu 1 199,99 dolárov.

Očakáva sa, že slúchadlá HyperX Cloud Mini budú k dispozícii na jar 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 49,99 dolárov.

• Káblový gamepad HyperX Clutch Tanto Mini by mal byť dostupný na jar 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 39,99 dolárov.

• Herná klávesnica HyperX Alloy Rise bude k dispozícii na jar 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 39,99 a 49,99 dolárov.

• HyperX Pulsefire Haste 2 Mini bude ku kúpe v januári za odporúčanú cenu približne 100 eur

• Herný batoh HyperX Delta bude k dispozícii vo februári

• Herný monitor OMEN Transcend 32 bude uvedený na trh v tomto roku

Ďalšie informácie o HP a jej produktoch na veľtrhu CES 2024, vrátane novinek OMEN a HyperX, nájdete v press centre HP.


[i] Pre najľahší notebook: Na základe internej analýzy HP všetkých 14″ herných notebookov na trhu k 1. 8. 2024 8:00 SELČ. OMEN Transcend 14 Intel Core Ultra 7 + NVIDIA GeForce RTX 4050 SKU. Hmotnosť a rozmery systému môžu kolísať v dôsledku konfigurácie a výrobných odchýlok Testy vykonala spoločnosť HP v novembri 2023 s predprodukčným počítačom OMEN Transcend 14 s procesorom Intel Core Ultra 7, grafickým procesorom NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 pre notebooky, 16 GB LPDDR5x-7467 MHz RAM SKU. Pre najchladnejší notebook: Na základe internej analýzy všetkých 14″ herných notebookov HP k januáru 2024. Výška Z meria najhrubšie miesto na počítači v mieste kĺbu. Testované s predvoleným nastavením napájania, priemerná teplota v oblasti klávesnice.

[ii] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššia alebo nižšia. (nity/obnovovacia frekvencia/pomer strán)

[iii] Pri uvedení na trh je k dispozícii 4-zónová klávesnica. Očakáva sa, že verzia Per Key RGB bude k dispozícii na jar 2024.

[iv] Výdrž batérie MobileMark 25 sa líši v závislosti od rôznych faktorov, vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke bapco.com/products/mobilemark-25/.

[v] Viacjadrové systémy sú určené na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z použitia tejto technológie nutne prospech. Výkon a taktovacia frekvencia sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, značenie a/alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu. Intel, Core a logo Intel sú ochranné známky a/alebo registrované ochranné známky spoločnosti Intel Corporation v USA a iných krajinách.

[vi] Na základe interného testovania spoločnosti HP s počítačom 2024 OMEN Transcend 14 s procesorom Intel Core Ultra 7, grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 4060 pre notebooky, 16 GB LPDDR5x-7467 MHz RAM SKU v počítačovej hre Cyberpunk 2077 modulom OPENVino (https://github.com/intel/openvino-plugins-for-obs-studio), porovnanie FPS v hre medzi streamovaním s NVIDIA Broadcast Plugin na GPU (53,2 FPS) a streamovaním s efektmi OpenVino 3 na NPU (66,3 FPS).

[vii] Intel, Core a logo Intel sú ochranné známky a/alebo registrované ochranné známky spoločnosti Intel Corporation v USA a iných krajinách.

[viii] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššia alebo nižšia. Na základe interného tepelného testovania spoločnosti HP pre porovnanie statického tlaku ventilátora medzi modelmi 2023 OMEN Transcend 16 (7,1 mm H2O) a 2024 OMEN Transcend 14 (27,9 mm H2O). Konfigurácia 2023 OMEN Transcend 16 s procesorom Intel Core i9-13900HX, NVIDIA GeForce RTX 4070, 32 GB DDR5-5600 RAM, 2TB PCIe Gen4 SSD, QHD. 2024 OMEN Transcend 14 s procesorom Intel Core Ultra 7, grafickým procesorom NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 pre notebooky, 16 GB LPDDR5x-7467 MHz RAM SKU.

[ix] Pri registrácii do skúšobnej verzie je vyžadovaný účet s údajmi o kreditnej karte. Kreditná karta bude automaticky strhnutá na konci 30-dňovej skúšobnej doby, pokiaľ zákazník nezruší skúšobnú dobu pred jej vypršaním. Zrušenie je možné vykonať na stránke Nastavenie účtu užívateľa. Podrobnejšie informácie o funkciách Otter.AI nájdete tu: https://otter.ai/pricing. Spoločnosť HP ponúka zákazníkom 30-dňovú skúšobnú verziu pre úroveň Pro služby Otter.ai, ktorá je k dispozícii iba vo vybraných krajinách vrátane USA, Spojeného kráľovstva a Austrálie.

[x] Na základe herných notebookov so vstavanými reproduktormi na trhu k 1. 8. 2024.

[xi] Na základe herných notebookov so vstavaným bezdrôtovým kľúčom pre náhlavnú súpravu na trhu k 1. 8. 2024 pripojiť sa k notebooku bez externého hardvérového kľúča.

[xii] Rad HyperX Mini je odporúčaný pre vekovú kategóriu 8-12 rokov.

[xiii] Rozmery príručnej batožiny povolenej v kabíne lietadla sa u jednotlivých leteckých spoločností líšia.

[xiv] Na základe internej analýzy spoločnosti HP. Herný monitor sú všetky monitory s obnovovacou frekvenciou rovnou alebo vyššou ako 144 Hz, dobou odozvy 1 ms alebo nižšou, technológiou premenlivej obnovovacej frekvencie AMD FreeSync alebo certifikáciou NVIDIA G-Sync. Nezávislé prepínanie portov USB (OMEN Gear Switch), umožňuje užívateľom riadené prepínanie periférnych zariadení pripojených k monitoru medzi dvoma hostiteľskými zariadeniami prostredníctvom softvéru od 01/2024. Kompatibilný s platformami Windows 10 alebo vyššími, Mac OS M1, Microsoft Xbox radu X, Sony PlayStation 5, Nintendo Switch, Apple OS, Android OS. OMEN Gear Switch sa líši od tradičných prepínačov KVM, ktoré umožňujú iba veľkoobchodné prepínanie (prepínanie všetkých zariadení zariadení dohromady) všetkých periférnych zariadní pripojených k portom USB.

[xv] Na základe internej analýzy spoločnosti HP. Herný monitor sú všetky monitory s obnovovacou frekvenciou rovnou alebo vyššou ako 144 Hz, dobou odozvy 1 ms alebo nižšou, technológiou premenlivej obnovovacej frekvencie AMD FreeSync alebo NVIDIA G-Sync Certifikácia od 01/2024.

.

[xvi] Na základe internej analýzy spoločnosti HP so zvukom vyladeným spoločnosťou HyperX. Herný monitor sú všetky monitory s obnovovacou frekvenciou rovnou alebo vyššou ako 144 Hz, dobou odozvy 1 ms alebo nižšou, technológiou premenlivej obnovovacej frekvencie AMD FreeSync alebo NVIDIA G-Sync Certifikácia k 01/2024..

[xvii] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššia alebo nižšia.

[xviii] Doba odozvy až 0,03 ms GTG Výkon na základe testovania displeja Samsung pri 240 Hz Line HDR.

[xix] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššia alebo nižšia.

[xx] Všetky výkonnostné špecifikácie predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už je vyššia alebo nižšia.

[xxi] Ceny a dostupnosť sa môžu zmeniť.

Značky: