Nový Chrome 87 je ešte rýchlejší. Vyskúšajte si ho sami

0

Prehliadač by mal dosahovať zrýchlenie na viacerých platformách.

Týkať sa to bude smartfónov s Androidom, notebookoch Chromebook ale aj verzie pre Windows. Google hovorí o viacerých aspektoch zrýchlenia. Jedným z nich je 5× menšia záťaž CPU od verzie 87. Tá je dostupná už v tejto chvíli pre Windows. Aktualizáciu môžete skontrolovať aj ručne z menu prehliadača.

Okrem nižšej záťaži na procesor prinesie úsporu energie, čo takmer o 1,5 hodiny predĺži výdrž na batériu. Ešte zaujímavejšou vlastnosťou novej verzie je zrýchlenie pri pohybe späť. Teda na predchádzajúcu zobrazenú stránku. Video na konci článku ukazuje zrýchlenie v praxi. Prenesené na čísla je tu o 20 % vyššia rýchlosť prepnutia a načítania predchádzajúceho obsahu.

Ďalším zlepšením je možnosť napísať niektoré príkazy priamo do riadku s adresou. Budete musieť používať Google ako vyhľadávač. Po zapísaní názvu položky sa tak okrem výsledkov vyhľadávania zobrazia príslušné príkazy na základe vami zadaných kľúčových slov.

Zdroj: Chromium blog

Prečítajte si aj:

Gmail: Google chce analyzovať viac vašich dát

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár