Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V prestížnom rebríčku Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe sa darilo slovenským spoločnostiam aj v aktuálnom, 21. ročníku.

Najlepšie zo slovenských spoločností sa umiestnila spoločnosť Kontentino, ktorá ponúka nástroj na efektívnu spoluprácu pri tvorbe obsahu a reklám na sociálne médiá. S priemerným tempom rastu 1 536 % za obdobie 2016 až 2019 uzatvára desiatku najúspešnejších spoločností v rebríčku. V širokej konkurencii uspela aj spoločnosť SuperScale zameraná na zvyšovanie príjmov z mobilných hier, ktorá sa umiestnila na 14. mieste s rastom 1 306 %. V špeciálnej kategórii Rising Stars, orientovanej na mladé a rýchlorastúce spoločnosti s technologickým zameraním, sa na 13. mieste umiestnila slovenská spoločnosť poskytujúca komplexné expanzné služby v oblasti e-commerce, Expandeco.

Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe každý rok potvrdzuje rýchly rast a napredovanie spoločností v technologickom sektore. Priemerná miera rastu všetkých umiestnených firiem (1 460 %) poukazuje na potenciál tohto odvetvia a som veľmi rada, že sa v obrovskej konkurencii spoločností z celého regiónu darí aj slovenským zástupcom, ktorým by som aj touto formou rada zablahoželala,“ zhrnula Ivana Lorencovičová, vedúca partnerka Deloitte na Slovensku.

Do Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe sa majú možnosť zapojiť spoločnosti z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Českej republiky, Čiernej Hory, Estónska, Chorvátska, Kosova, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Moldavska, Poľska, Rumunska, Severného Macedónska, Slovenska, Slovinska a Srbska.

V aktuálnom rebríčku sa umiestnilo 42 nových spoločností, čo potvrdzuje silný inovatívny a kreatívny potenciál regiónu. Už tradične dominovali spoločnosti z Českej republiky a Poľska. Prvé miesto obsadila poľská spoločnosť Packhelp s priemerným tempom rastu za obdobie 2016 až 2019 vo výške 9 077 %. Spoločnosť Packhelp umožňuje spoločnostiam vytvoriť a objednať požadovaný obal s minimálnym vplyvom na životné prostredie. Druhou v poradí je spoločnosť DoDo z Českej republiky s tempom rastu 8 427 %. Ide o doručovaciu službu založenú na technológiách, ktorá sa špecializuje na koncové doručovanie.

Aj v kategórii Rising Stars rovnako dominovali spoločnosti z Českej republiky a Poľska. Prvenstvo získala spoločnosť poskytujúca služby sektoru fintech FF Trader z Českej republiky s tempom rastu 2 356 %. Spoločnosť FF Trader vytvorila online školiacu platformu FTMO pre obchodníkov na finančných trhoch.

Viac informácií o rebríčku Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe nájdete na webovej stránke www.deloitte.com/cefast50.

Značky: