Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

+ Dnes štartuje obnovená prevádzka medzinárodných spojov FlixBusu zo Slovenska do Rakúska, jazdí 12-krát denne jednosmerne, cena cestovného lístka od 4,99 €

+ Dopravca súčasne zavádza preventívne bezpečnostné opatrenia na palubách autobusov a pri odbavení

V súvislosti s uvoľnením opatrení na hraniciach a zrušením zákazu medzinárodnej autobusovej dopravy začína autobusový dopravca FlixBus obnovovať prevádzku niektorých medzinárodných liniek zo Slovenska. Od 8. júna ponúka denné spojenie z Bratislavy do Viedne. Na palube zelených autobusov platia dodatočné bezpečnostné opatrenia týkajúce sa zvýšenej prevencie, hygieny a dezinfekcie priestorov autobusu, dezinfekcie pre cestujúcich a vodičov, ochranných pomôcok, zmien pri nástupe aj výstupe a odbavení.

„Našou najvyššou prioritou je bezpečnosť zákazníkov aj vodičov. Pri obnovení prevádzky implementujeme nové bezpečnostné predpisy tak, aby sme zaistili bezpečnú prevádzku a chránili našich zákazníkov aj vodičov,“ uvádza hovorkyňa FlixBusu Martina Čmielová.

Návrat zelených autobusov bude zatiaľ pozvoľný, ide o prvé obnovené medzinárodné spojenie. Spoje sú už na webových stránkach dopravcu, zákazníci si môžu vyberať z ponuky 12 spojov denne jedným smerom a prvý spoj vyráža na cesty dnes. Cena cestovného lístka začína na 4,99 €.

„Ďalšie spoje a trasy plánujeme postupne pridávať v náväznosti na to, ako sa cestujúci budú s uvoľnovaním opatrení k diaľkovej doprave vracať,“ dodáva Čmielová.

Zelené autobusy FlixBus na linke medzi Bratislavou a Viedňou v niektorých prípadoch zachádzajú okrem hlavnej vlakovej stanice a stanice Erdberg vo Viedni aj na letisko Schwechat a letisko Bratislava.

Preventívne bezpečnostné opatrenia na palubách autobusov

S obnovením prevádzky diaľkovej autobusovej dopravy súvisí aj zavedenie dodatočných bezpečnostných opatrení, aby sa zabránilo opätovnému šíreniu koronavírusu. Na vytvorení týchto opatrení FlixBus úzko spolupracuje so zdravotnými orgánmi a riadi sa ich odporúčaniami ohľadom ďalších krokov, ktoré je nutné podniknúť.

Cestujúci sú počas odbavenia aj po dobu celej cesty povinní mať zakryté ústa aj nos, napríklad rúškom. Vodiči FlixBusu sú vybavení ochrannými pomôckami – jednorázovými rukavicami a rúškami s vymeniteľným nanofiltrom. Nástup na palubu autobusu je umožnený výhradne zadnými dverami, pri ktorých je cestujúcim k dispozícii dezinfekcia na ruky. Samotné odbavenie prebieha prostredníctvom mobilných telefónov. Vodiči budú cestujúcim pripomínať nutnosť dodržiavať pri nástupe do autobusu primerané rozostupy.

Značky: