Google zabuduje fotografie aj do aplikácie cloudového úložiska.

Doplnené: Funkcia Fotky Google je už dostupná, napr. cez webové rozhranie služby Google Drive. Ak si ju aktivujete, táto položka sa sprístupní aj v mobilných aplikáciách. Službu môžete aktivovať aj pomocou mobilných aplikácií pre iOS a Android, ak zapnete automatické zálohovanie. Nejaký čas však potrvá, dokedy sa v novom priečinku začnú zobrazovať fotografie a videá, ktoré ste si uložili v službe Google+.

Novú funkciu si môžete aktivovať napr. cez webové rozhranie

Novú funkciu si môžete aktivovať napr. cez webové rozhranie

 

Spoločnosť Google oznámila, že počas najbližších týždňov bude k dispozícii upgrade, ktorý zabezpečí, aby ste mali dostupné svoje fotky a videá uložené v sociálnej sieti Google+ aj na cloudovom úložisku Google Drive. Zatiaľ ste sa k týmto multimediálnym funkciám mohli dostať len cez samotnú sieť Google+. Na tento účel pribudne nová položka v menu Google Drive a to v aplikácii pre Android, iOS i Web.

GoogleDriveGoogleDrive2

Táto zmena je prvým reálnym produktom oznámenia výrobcu o tom, že plánuje rozdeliť Google Drive na viacero častí. Podľa viacerých používateľov je najlepšou časťou na Google+ práve správa fotografií, ktoré sa jednoducho ukladajú na cloud, editujú a aplikujú automatické vylepšenia. Google Drive je však častejšie používaný ako samostatná aplikácia a preto je tento krok logický. Zmena sa začína aplikovať dnes a potrvá pár týždňov aby sa dostala ku všetkým používateľom. Na správu upozornil The Verge.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.