Google zabuduje fotografie aj do aplikácie cloudového úložiska.

Doplnené: Funkcia Fotky Google je už dostupná, napr. cez webové rozhranie služby Google Drive. Ak si ju aktivujete, táto položka sa sprístupní aj v mobilných aplikáciách. Službu môžete aktivovať aj pomocou mobilných aplikácií pre iOS a Android, ak zapnete automatické zálohovanie. Nejaký čas však potrvá, dokedy sa v novom priečinku začnú zobrazovať fotografie a videá, ktoré ste si uložili v službe Google+.

Novú funkciu si môžete aktivovať napr. cez webové rozhranie

Novú funkciu si môžete aktivovať napr. cez webové rozhranie

 

Spoločnosť Google oznámila, že počas najbližších týždňov bude k dispozícii upgrade, ktorý zabezpečí, aby ste mali dostupné svoje fotky a videá uložené v sociálnej sieti Google+ aj na cloudovom úložisku Google Drive. Zatiaľ ste sa k týmto multimediálnym funkciám mohli dostať len cez samotnú sieť Google+. Na tento účel pribudne nová položka v menu Google Drive a to v aplikácii pre Android, iOS i Web.

GoogleDriveGoogleDrive2

Táto zmena je prvým reálnym produktom oznámenia výrobcu o tom, že plánuje rozdeliť Google Drive na viacero častí. Podľa viacerých používateľov je najlepšou časťou na Google+ práve správa fotografií, ktoré sa jednoducho ukladajú na cloud, editujú a aplikujú automatické vylepšenia. Google Drive je však častejšie používaný ako samostatná aplikácia a preto je tento krok logický. Zmena sa začína aplikovať dnes a potrvá pár týždňov aby sa dostala ku všetkým používateľom. Na správu upozornil The Verge.