Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Genesis Irid 300 je momentálne to najlepšie, čo Genesis ponúka v oblasti herných skríň. Tento model v sebe spája niekoľko kľúčových vlastností ako sú: priestranný interiér, kvalitné spracovanie, funkčnosť a skvelý vzhľad, ktorý je zvýraznený LED podsvietením a predným panelom z tvrdeného skla. Irid 300 je dodávaný v troch farebných variantoch so štyrmi 120mm ventilátormi s podsvietením v červenej, modrej, alebo zelenej farbe.

Ventilátory s podsvietením na dobrý štart
Pohľad na interiér skrine Irid 300, ktorý rozsvecujú štyri vysoko kvalitné ventilátory poteší určite každého počítačového nadšenca.  A čo viac, každý z nich obsahuje podsvietenie s 33 LED diódami. Ale to nie je všetko, užívateľ si môže nainštalovať tri dodatočné ventilátory v hornej časti skrine a ešte viac zefektívniť chladenie. V modelu Irid 300 sa tiež nájde miesto aj pre vodné chladenie.

Presklený predný panel a bočnica
Irid 300 je jedinečný svojim preskleným predným panelom a celou presklenou bočnicou, ktoré sú vyrobené z odolného tvrdeného skla. Presklený predný panel vhodne dopĺňajú 3 ventilátory s podsvietením, ako aj prvok z brúseného hliníka, v ktorom sa nachádzajú 3 USB porty a 2 audio jack porty pre slúchadlá a mikrofón. Vďaka priehľadnej bočnici sa môžete popýšiť svojim nedupaným hardvérom pred známymi.

Interiér, ktorý pojme aj to najväčšie monštrum
Irid 300 bol navrhnutý tak, aby poskytol užívateľovi voľnosť pri výbere komponentov. Vďaka absencii 5,25″ mechaniky v prednej časti sa do skrine zmestia aj tie najvýkonnejšie komponenty, ako aj vodné chladenie typu All in One. Priestranný interiér skrine umožňuje okrem iného inštaláciu grafickej karty o dĺžke až 415 mm, alebo chladenie procesora s výškou do 163 mm. Vďaka mimoriadne robustnej konštrukcii, budú vaše drahocenné komponenty určite v bezpečí.

Funkčnosť
Irid 300 je navrhnutý tak, aby inštalácia komponentov prebehla jednoducho a bez žiadnych komplikácií. Špeciálne kanály za základnou doskou uľahčujú vedenie kabeláže a pomáhajú udržať poriadok v spleti veľkého množstva káblov. K tomu Irid 300 obsahuje spodný tunel určený pre inštaláciu napájacieho zdroja a troch 3,5″ diskov, ktorý zároveň oddeľuje zdroj od hlavnej komory a zabraňuje tým prúdeniu horúceho vzduchu k ostatným dôležitým komponentom. Ochranu pred prachom poskytujú 2 prachové filtre s magnetickým pripevnením, ktoré sa dajú jednoducho odstrániť a vyčistiť.

Regulátor otáčok ventilátorov

Po pravej strane predného panelu, výrobca zakomponoval regulátor otáčok ventilátorov, ktorý umožňuje nastavenie otáčok v troch režimoch: 0 %, 50 %, 100 % , čím si užívateľ môže vybrať medzi efektívnym odvodom tepla pri maximálnej záťaži, alebo tichým chodom ventilátorov pri menšej záťaži.

Cena a dostupnosť:

Genesis Irid 300 je dostupná prostredníctvom siete internetových obchodov. Doporučená koncová cena vrátane DPH je 46 EUR.

Vlastnosti

 • Midi Tower pre ATX, mATX (Micro ATX), mITX (Mini ITX)
 • 467 × 212 × 466 mm
 • podporuje chladiče CPU o výške do 163 mm a grafické karty s max. dĺžkou 415 mm
 • kompatibilná s vodným chladením do 360 mm
 • jednoduché vedenie kabeláže
 • 2 odnímateľné prachové filtre
 • priehľadná bočnica
 • bočnica a predný panel z tvrdeného skla
 • 4 ventilátory s LED podsvietením v balení
 • regulátor otáčok ventilátorov
 • priestranný interiér
 • robustná konštrukcia
Značky: