Modelový rad Google Pixel 8 ponúkne skutočne dlhú softvérovú podporu.

Najbližšie týždne budú patriť predstaveniu hneď niekoľkých nových smartfónov, keďže poprední výrobcovia smartfónov idú predstaviť svoje jesenné novinky. Po predstavení série iPhone 15 teda fanúšikov čaká aj predstavenie série Xiaomi 13T, ďalej model Samsung Galaxy S23 FE, no svoje nové smartfóny plánuje predstaviť aj Google. Séria Google Pixel 8 sa pritom má sústrediť na výraznejšie vylepšenia a tešiť sa máme aj na dlhú softvérovú podporu.

Portál 91mobiles.com pritom prináša takmer všetky špecifikácie smartfónov len chvíľku pred ich predstavením. Čo všetko teda dvojica telefónov ponúkne a čím si chce získať zákazníkov si teraz predstavíme v našom článku.

Séria Google Pixel 8 je už za rohom

Predstavenie série Google Pixel 8 je naplánované na 4. októbra. V sérii by sa pritom mali objaviť dva modely, ktorými budú Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Dvojica smartfónov ponúkne nový čipset Tensor G3, o čom niet pochýb. Okrem toho sa rozpráva aj o dlhšej systémovej podpore a ďalších vylepšeniach. Špecifikácie smartfónov zhrnul portál 91mobiles v prehľadnej tabuľke.

Pixel 8Pixel 8 Pro
Displej6,2-palcový FHD+ OLED displej so 60 Hz – 120 Hz obnovovacou frekvenciou. 2000 nitov.6,7-palcový LTPO OLED displej s 1 Hz – 120 Hz obnovovacou frekvenciou. 2400 nitov.
ČipsetGoogle Tensor G3 s Titan M2 bezpečnostným koprocesoromGoogle Tensor G3 s Titan M2 bezpečnostným koprocesorom
RAM a úložisko8 GB LPDDR5X RAM
128GB / 256GB UFS 3.1 úložisko
8 GB LPDDR5X RAM
Až do 1TB v USA a 512GB pre zvyšok sveta, UFS 3.1
Batéria a nabíjanie4575 mAh s 27 W rýchlym nabíjaním
Qi bezdrôtové nabíjanie do 18 W
5050 mAh s 30 W rýchlym nabíjaním
Qi bezdrôtové nabíjanie do 23 W
Softvérová podpora a aktualizácie7 rokov aktualizácií Androidu a bezpečnostných záplat7 rokov aktualizácií Androidu a bezpečnostných záplat
Fotoaparáty50 Mpx Octa PD širokouhlý snímač
12 Mpx ultraširokouhlý snímač
OIS a EIS
10,5 Mpx Dual PD selfie fotoaparát
50 Mpx Octa PD širokouhlý snímač
48 Mpx Quad PD ultraširokouhlý snímač
48 Mpx Quad PD telefoto snímač so Super Rez Zoom do 30x
OIS a EIS na širokouhlom a telefoto snímači
10,5 Mpx Dual PD selfie fotoaparát
PripojenieWi-Fi 7, Bluetooth v5.3, NFCWi-Fi 7, Bluetooth v5.3, NFC
MateriályCorning Gorilla Glass Victus displej aj zadná strana
IP68
Corning Gorilla Glass Victus 2 displej aj zadná strana
IP68
OstatnéSnímač odtlačkov prstov pod displejom, Face IDSnímač odtlačkov prstov pod displejom, Face ID

Ako môžete vidieť, Google zapracoval najmä na softvérovej podpore, keďže svoje smartfóny bude podporovať až 7 rokov namiesto piatich. Okrem toho však používateľov môže potešiť aj vylepšenie fotoaparátu pri modeli Google Pixel 8 Pro či lepšie displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Novinky budú na trhu už čoskoro, keďže udalosť od Googlu sa blíži a popri ich predstavení by mohlo prebehnúť aj uvoľnenie verzie Androidu 14 pre verejnosť.

Zdroj: 91mobiles.com

Prečítajte si aj:

Katarína Šimková

Katarína Šimková
Smartfóny, nositeľná elektronika či produkty inteligentnej domácnosti, zaujímam sa o všetko, čo i len okrajovo súvisí s technológiami.