Podľa servera The Verge, vývojový tím Google pracuje na tom, aby sa platforma Android Wear dostala aj do telefónov iPhone.

Znamenalo by to, že s iPhone by mohli spolupracovať inteligentné hodinky rôznych výrobcov ako je LG G Watch R alebo Moto 360. Či však naozaj Apple povolí vstup platformy Android Wear do svojho aplikačného obchodu práve v dobe, keď uvádza na trh vlastné hodinky Apple Watch je veľmi otázne. Stále existuje napr. smernica Apple, že slovo Android by sa nemalo vyskytovať v názve aplikácie, ktorá je dostupná v ich obchode.

Hodiny LG G Watch R s funkciou FaceTIme

Hodiny LG G Watch R s funkciou FaceTIme

Android Wear na iPhone by mal najprv zobrazovať základné informácie ako sú SMS a mail notifikácie, neskôr zobrazovať informačné karty podobné Google Now, ale časom priniesť aj hlasové ovládanie či odpovedať na maily zaslané na Gmail. Pripomeňme, že hodinky Pebble Time už podporujú platformu Google Android i Apple iPhone a prinášajú ja možnosť ovládania prehrávania hudby.

Pohľad na kovovú verziu hodiniek

Pebble Time s podporou iOS aj Android

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.