Používatelia služieb Googlu zaregistrovali postupné zmeny dizajnu a funkcionality u poštového klienta GMail ale aj ostatných služieb ako napríklad Google+ alebo Hangout.

Na rad prišli Kontakty, ktorých dizajn zostal niekoľko rokov pozadu a popravde, bolo na čase ho zmeniť. Z nášho pohľadu minimálne zjednotiť, no pribudli aj vylepšenia funkcionality.

Ashampoo_Snap_2015.03.07_17h25m03s_002_

Automatické vyhľadávanie počas pridávania nového kontaktu

 

Rozhranie sa podobá na ostatné služby a podstatné je, že vyhľadá duplicitné kontakty a umožní ich zlúčenie. Kombinovanie informácií zo sociálnej siete Google+ tu síce bolo, no nebolo na prvý pohľad jednoduché určiť, aká časť informácií je uložená používateľom a ktorá patrí samotnému používateľovi v profile uvedenej sociálnej siete. Jednotlivé údaje sa dajú lepšie upravovať a zmena sa dotkla aj pridania nového používateľa. Počas zadávania znakov, sa začne prehľadávanie v kruhoch. Následne je možné vybrať kontakt alebo jednoducho vytvoriť nový a všetky potrebné údaje dopísať.

Ashampoo_Snap_2015.03.07_17h28m02s_005_

Tým, že je tu takéto prepojenie, údaje budú mať používatelia automaticky aktualizované pri každej zmene údajov ostatných používateľov.

Zatiaľ funguje len náhľadový režim, v ktorom sa dajú robiť úpravy kontaktov. Mnoho funkcií je však ešte stále nedostupných a Google by mal postupne nové rozhranie uvoľňovať po niekoľkých týždňoch.

Ashampoo_Snap_2015.03.07_17h26m52s_003_

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.