Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V nákupnom centre Eperia v Prešove pribudli 2 nové nabíjacie stanice, ktoré dokážu nabíjať až štyri elektrické vozidlá súčasne.

Návštevníci nákupného centra Eperia tak môžu efektívne využiť svoj čas na nákup v centre a odísť s nabitou batériou. Nabíjacie stanice sa nachádzajú v podzemnej garáži nákupného centra Eperia a sú k dispozícií počas celého roka. Spoločnosť GreenWay predstavuje svoju prvú lokalitu, kde si vodiči budú môcť vybrať medzi dvoma typmi nabíjacích staníc. Vedľa seba sú umiestnené rýchlonabíjacia stanica DC a pomalšia nabíjacia stanica AC.

Nabíjanie na AC stanici je pomalšie, avšak lacnejšie vďaka nedávno zavedenému programu ENERGIA, ktorý je spoplatnený v závislosti od množstva spotrebovanej energie.Veľkou výhodou umiestnenia dvoch nabíjacích staníc je, že dokážu obslúžiť až štyri autá súčasne, čím sa minimalizuje riziko čakania na nabíjanie kvôli obsadenosti stanice. Vodiči EV, ktorí navštívia nákupné centrum Eperia počas nasledujúcich 30 dní, budú môcť využiť nové nabíjacie stanice GreenWay úplne bezplatne. Nabíjacie stanice sú k dispozícii v parkovacej garáži Eperia, na parkovacích miestach č. 173 – 176 a sú prístupné denne od 9:00 – 21:00.

Aktuálny stav nabíjacích staníc je možné skontrolovať v GreenWay Driver zóne. „Sme veľmi radi, že sa nabíjacie stanice pre elektromobily stali súčasťou nášho moderného nákupného centra. Rovnako nás teší aj fakt, že touto novinkou rozširujeme portfólio služieb pre našich zákazníkov. Rýchlonabíjacie stanice sú v dnešnej modernej technologickej dobe samozrejmosťou, a preto v našom nákupnom centre nemôžu chýbať,“ uviedla manažérka centra Eperia Shopping Mall Daniela Štieberová. Zavedenie tejto technológie bolo možné vďaka grantovému nástroju Európskej komisie – Connecting Europe Facility (CEF). Táto stanica bude súčasťou siete GreenWay – najväčšej siete nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá v strednej a východnej Európe.

Základné technické údaje:

Nabíjacia stanica DC Efacec

  • Max. výkon DC konektora 50 kW
  • Typ 2, CCS a ChadeMO konektory
  • Možnosť nabíjať dve vozidlá súčasne (DC + AC)

Nabíjacia stanica AC

  • ICU wallbox
  • Max. výkon AC konektora 22 kW
  • 2x Typ 2 konektor
  • Stanica je vybavená funkciou „Load balancing“, ktorá umožňuje nabíjanie dvoch vozidiel súčasne s výkonom do 11 kW

Na nabíjanie elektromobilov sú v garáži vyhradené 4 parkovacie miesta. Cena je prispôsobená výkonu nabíjania, spotrebovanej energie a času nabíjania. Bezproblémovo sa naraz nabijú až 4 elektrické vozidlá.

Značky: