Len či už nie je na záchranu neskoro.

Spoločnosť HTC bola pomerne dlhý čas mimo vlajkového segmentu a vzhľadom na súčasný finančný stav sa návrat na výslnie nezdá byť príliš reálne. Taiwanská spoločnosť ešte pred pár rokmi patrila k najsilnejším hráčom na poli smartfónov. Avšak podľa správy, ktorá prichádza z Číny, HTC aj v tomto období pripravuje svoj návrat do high-end segmentu, ktorý by sa mal udiať už počas júla.

Portál MyDrivers tvrdí, že vlajkový telefón s čipsetom Snapdragon 865 a podporou 5G, bude predstavený za niečo viac ako mesiac. O ostatných špecifikáciách toho však veľa nevieme, ale celkový dizajn bude údajne prirodzeným pokračovaním modelu HTC U12+, ktorý bol na trh uvedený ešte v roku 2018.

HTC Desire 20 Pro

HTC Desire 20 Pro, Zdroj: MyDrivers

HTC informuje, že ešte pred predstavením 5G vlajkovej lode by sme mali spoznať zariadenie strednej triedy Desire 20 s podporou “iba” 4G. S najväčšou pravdepodobnosťou tak spoznáme model HTC Desire 20 Pro, ktorého schémy unikli minulý mesiac a odhalili zostavu štyroch fotoaparátov na zadnej strane a veľký displej s dierou pre selfie fotoaparát.

Zdroj: MyDrivers

Prečítajte si aj:

Roman odporúča: Franz je softvér, ktorý združuje viacero komunikačných služieb do jedného okna

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.