Huawei čoskoro predstaví novú verziu používateľského prostredia EMUI 11

0

Nadstavba EMUI je tu s nami už 8 rokov.

Aj keď skutočný dátum predstavenia najnovšej verzie nebol zatiaľ odhalený, EMUI 11 môžeme očakávať s príchodom smartfónov série Huawei Mate 40. Wang Chenglu z divízie softvéru potvrdil, že EMUI 11 príde v treťom štvrťroku tohto roka. Napriek nezverejneniu skutočného dátumu vydania všetko smeruje k tomu, že novinky zo série Mate 40 budú prvé, ktoré obdržia najnovšiu verziu používateľského prostredia.

EMUI 10. Zdroj: Huawei

EMUI 10. Zdroj: Huawei

Nadstavba EMUI začala svoju cestu v roku 2012 ako Emotion UI 1.0. V tom čase bola založená na Androide 4.0. V priebehu rokov dozrievala a získala viaceré vylepšenia a funkcie, ktoré nás aktuálne priviedli až k verzii EMUI 10, ktorá bola predstavená v auguste 2019 a debutovala v sérii P40.

Softvérový šéf spoločnosti tiež obnovil úsilie o pritiahnutie nových vývojárov aplikácií do mobilných služieb Huawei (HMS) ako alternatívy k službám spoločnosti Google.

Zdroj: Playfuldroid

Prečítajte si aj:

Huawei AppGallery: Tieto slovenské a bankové aplikácie v ňom nájdete (DOPLNENÉ k 30. 6.)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár