Už máte program na jesenné prázdniny? Podľa odborníkov na zdravý životný štýl je počas sychravých dní najlepším liekom pohyb vonku spojený s wellnessom pre veľkých aj malých.

„Počas chladných dní odporúčam saunovanie jeden- až dvakrát týždenne. Sauna prehreje organizmus a pomôže ho zregenerovať. Skvelé sú otužovacie studené sprchy, prechádzky či pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý posilňuje imunitu. Dôležité je znížiť objem stravy počas chladných mesiacov, keď prirodzene utlmujeme fyzickú aktivitu,“ poradil Martin Šmahel, tréner zdravého životného štýlu.

Trend potvrdzuje aj Erik Richnák, manažér Cestovania najväčšieho inšpiračného portálu na Slovensku Zľavomat.sk. „Stovky rodín strávia jesenné dni voľna v útulných penziónoch a hoteloch s wellnessom a možnosťou nenáročnej turistiky najmä v Tatrách na Slovensku a v Poľsku. Hitom sú aj kúpeľné pivné pobyty na Slovensku aj na Morave.“  

Výhodou je tzv. online rezervácia – záujemcovia o pobyty na poslednú chvíľu si môžu pobyt rezervovať jednoducho online cez Zľavomat.sk a nemusia obvolávať jednotlivé hotely či penzióny, či majú voľné kapacity. „Zároveň ihneď zistia, či je pobyt vhodný aj pre detičky,“ dodal E. Richnák.

V chladnom období rastie výrazne záujem o masáže a wellness po celom Slovensku. Od septembra si napríklad len ľudia v Bratislave dopriali okolo dvetisíc masáží a vstupov do wellnessu, čo je trojnásobný počet napríklad oproti letným mesiacom. Veľmi žiadaný je vstup do termálnych a liečivých kúpeľov v Maďarsku.

Najžiadanejšie destinácie počas jesene na Zľavomat.sk:

  • Hotel Hviezda***, Dudince
  • Wellness Hotel Bystrá***, Nízke Tatry
  • Hotel GINO Park Palace****, Považie
  • Hotel Caramell Premium Resort****superior, Západné Maďarsko
  • Hotel Mercure Kasprowy*** Zakopané – Poľsko

Značky: