Kde nájsť staré verzie programov?

0

Najnovší softvér je spravidla bezpečnejší, no niekedy potrebujete staršiu verziu.

Stiahnuť si nejaký program v starej verzii je na jeho domovskej stránke nemožné. No, možno až na malé výnimky, ale spravidla sa nedostanete príliš ďaleko do histórie. Možno na predposlednú verziu.

Server www.oldversion.com vás dostane do histórie o poriadny kus ďalej. Tu totiž nájdete tak staré programy, že ich verziami ste ich možno ani len nezačali vy používať. Stačí si vyhľadať jeho názov a následne sa „preklikať“ ku vami hľadanej verzii.

Pripravte sa na dávku nostalgie, no počítajte aj s tým, že nie všetky verzie vám budú na dnešných systémoch fungovať.

Z pohľadu bezpečnosti je to riziko. Ak ale máte nejaký veľmi starý počítač a výrobca už na svojich stránkach neposkytuje kompatibilnú verziu programu, tu ju nájdete.

Treba tiež zobrať do úvahy, že niektoré z programov vám už nebudú fungovať. Buď služba pre ne prestala v tejto forme existovať, ako napríklad MSN Messenger alebo výrobca vyžaduje aktualizovanie na najnovšiu verziu.

Prečítajte si aj:

Ako zarábať cez internet?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár