Tieto inteligentné hodinky si zaslúžia pozornosť.

V redakcii mi rukami prešli desiatky inteligentných hodiniek. Na základe ich testovania som pripravil tento zoznam hodiniek, ktorých kúpu by som sám zvažoval v závislosti od výšky rozpočtu. Zoznam budem pravidelne aktualizovať a to v 3 až 6-mesačných intervaloch. Dátum poslednej aktualizácie si môžete skontrolovať v nadpise článku.

V rámci zoznamu dávam do pozornosti aj niektoré hodinky, ktoré som priamo netestoval, avšak vzhľadom k mojim skúsenostiam s danou značkou by som ich zobral do užšieho výberu. Takisto uvádzam cenu jednotlivých hodiniek k dátumu publikovania článku.

Hodinky do 50 eur

Cenová kategória do 50 eur je podľa mňa diskutabilná. V tejto cene si totiž kúpite šikovné fitness náramky, ako je napríklad Xiaomi Mi Band 6 alebo Honor Band 6. A tie častokrát ponúkajú pokročilejšie fitness funkcie ako inteligentné hodinky za rovnakú cenu.

Pokiaľ však za každú cenu chcete inteligentné hodinky a to v cene do 50 eur, na základe mojich skúseností vám môžem odporučiť hodinky značky Haylou alebo Mibro Lite.

Mibro Lite (cca 50 eur)

Mibro Lite sú základné inteligentné hodinky, ktoré v cene do 50 eur (resp. mierne nad 50 eur v závislosti od aktuálnej akcie na AliExpresse) vynikajú najmä AMOLED displejom vo výbave. Ponúkajú základné funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia a výdrž až 10 dní.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený na 50 eur a chcete nositeľné zariadenie s dizajnom hodiniek a jasným AMOLED displejom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak si nechcete objednávať hodinky z AliExpressu, resp. ak vyžadujete pokročilejšie fitness funkcie a presnejšie meranie

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Hodinky značky Haylou, ktoré si kúpite aj priamo zo slovenskej distribúcie.

Hodinky do 100 eur

V kategórii do 100 eur sa už dá nájsť niekoľko zaujímavých kúskov. Zväčša ide o hodinky, ktoré nie sú novinkami na trhu, avšak ponúkajú dobrú výbavu z hľadiska dizajnu, konštrukcie a funkcií.

V tejto cene by som si vyberal najmä z ponuky značiek Amazfit, Xiaomi, Huawei a Honor.

Xiaomi Mi Watch (od 99 eur)

Hodinky od Xiaomi dnes nájdete v obchodoch aj za cenu mierne pod 100 eur. Ponúkajú pekný dizajn, dobrú konštrukciu, AMOLED displej, GPS senzor, výdrž až 16 dní a kompatibilitu s Androidom a iOS. Popravde, v tejto cene asi nič lepšie nenájdete a jedinou alternatívou sú staršie hodinky od Amazfitu.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený na 100 eur a chcete okrúhle hodinky s GPS senzorom, slušnou výdržou batérie a dostatočne dobrým monitorovaním cvičenia
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete hodinky používať na pokročilé športovanie, resp. ak sú pre vás prioritou pokročilé fitness funkcie a čo najvyššia presnosť merania

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Hodinky značky Amazfit (aj staršie generácie), ktoré nájdete v tejto cene a vyhovujú vám dizajnom.

Hodinky do 200 eur

V cene do 200 eur mám viacero ašpirantov. Hodinky sa odlišujú dizajnom, čiastočne aj funkciami a použitými technológiami. V tejto cene sa začínajú objavovať aj špecifické funkcie, ako je úložisko na hudbu či bezkontaktné platby alebo špecializované zameranie na bežcov, resp. športovcov všeobecne.

Garmin Forerunner 55 (cca 190 eur)

Garmin Forerunner 55 sú špecifické inteligentné hodinky, ktoré sú zamerané primárne na bežcov. Zodpovedá tomu kompaktný a ľahký dizajn hodiniek a rovnako aj transflexný displej, ktorý ponúka skvelú čitateľnosť na priamom slnku. Tieto hodinky ma počas testovania potešili presným meraním tepu a GPS a takisto aj pokročilými bežeckými funkciami.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky, ktoré budú slúžiť ako spoľahlivý spoločník pri behaní a športovaní
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete pekný AMOLED displej a športové funkcie sú pre vás druhoradé, resp. ak hľadáte Garmin hodinky, s ktorými sa dá aj platiť a umožňujú počúvať hudbu

Fitbit Versa 3 (cca 195 eur)

Fitbit Versa 3 považujem za aktuálne najlepšie hodinky značky Fitbit z hľadiska pomeru cena/výbava. Majú podobné funkcie ako Fitbit Sense, avšak nemerajú telesnú teplotu a neponúkajú meranie EKG. Z hľadiska všestranného monitorovania zdravia a cvičenia budú mnohým používateľom postačovať – pokiaľ nemáte špecifické požiadavky na konkrétne funkcie.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky na všestranné a dobré monitorovanie zdravia, spánku a základné monitorovanie cvičenia aj s GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak nechcete platiť za pokročilú analýzu dát, nakoľko niektoré funkcie vyžadujú predplatné služby Fitbit Premium, resp. ak hľadáte viac špecializované hodinky pre športovcov

Amazfit GTR 3 Pro, GTR 3 a GTS 3 (od 149 eur)

Tretia generácia hodiniek od Amazfitu sa dostane do predaja približne v polovici októbra 2021 a opäť bude pútať pomerom cena/výbava. K dispozícii sú tri modely, ktoré sa čiastočne odlišujú funkciami a dizajnom. Pri pohľade na ich výbavu, dizajn a funkcie je zrejmé, že budú opäť predstavovať zaujímajú alternatívu k značkám Garmin a Fitbit.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak ste v minulosti používali hodinky alebo náramok od Amazfitu či Xiaomi a boli ste spokojní, resp. vám z nejakého dôvodu nevyhovuje ponuka značiek Garmin a Fitbit
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete špecifické funkcie, ktoré tieto hodinky neponúkajú. Či už o bezkontaktné platby, podporu pre Spotify alebo špecializované športové či inteligentné funkcie

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: V segmente do 200 eur nájdete viacero špecificky zameraných hodiniek pre bežcov a športovcov. Ak chcete hodinky primárne na športovanie, zvážil by som aj Coros Pace 2.

Hodinky do 300 eur

V cene do 300 eur nájdete aj inteligentné hodinky, ktoré už začínajú byť skutočne inteligentné a stoja za pozornosť. Na mysli mám nové Samsung Galaxy Watch4 či Apple Watch SE.

Apple Watch SE (cca 300 eur)

Pokiaľ používate iPhone a nechcete iné hodinky ako Apple Watch, model Watch SE predstavuje cenovo najdostupnejšie riešenie. Tieto hodinky poskytujú pokročilé prepojenie s telefónom, bezkonkurenčnú podporu aplikácií tretích strán a inteligentné funkcie. Treba však počítať s obmedzenou výdržou batérie, ktorá sa v závislosti od vášho používania bude pohybovať na úrovni 1 až 1,5 dňa.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Apple Watch a Apple Watch 6 či 7 sú mimo vášho rozpočtu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie

Samsung Galaxy Watch4 (od 269 eur)

Galaxy Watch4 sú najlepšie Wear OS hodinky za rok 2021. Naplno využívajú potenciál Android telefónov a ponúkajú zážitok, ktorý sa výrazne približuje prepojeniu iPhone + Apple Watch. Hodinky od Samsungu okrem toho ponúkajú aj pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia. Unikátom je meranie tlaku či analýza BMI.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. si chcete hodinkami merať tlak či EKG
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie a presnejšie GPS

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Pokiaľ vyžadujete od hodiniek najmä pokročilé športové funkcie, odporúčam skontrolovať ponuku značiek Garmin, Coros, Suunto a Polar, či nenájdete v zľave niektorý zo starších modelov.

Hodinky do 400 eur

V kategórii do 400 eur sa prevažne nachádzajú väčšie a pokročilejšie modely hodiniek, o ktorých som už písal. Prípadne v tejto cene nájdete zlacnené modely predchádzajúcich generácií, či úzko špecializované hodinky pre športovcov. A tiež sú tu hodinky Garmin Venu 2, ktoré má v roku 2021 veľmi milo prekvapili.

Garmin Venu 2 (399 eur)

Garmin Venu 2 sú najlepšie hodinky značky Garmin so zameraním na používateľov, ktorí chcú kvalitný a jasný AMOLED displej, dlhú výdrž batérie a zároveň pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia. Tieto hodinky zároveň predstavujú ideálnu alternatívu k Apple Watch či Wear OS hodinkám – ak pre vás nie sú dôležité inteligentné funkcie a radšej oceníte dlhšiu výdrž batérie. Garmin Venu 2 som si kúpil aj ja a som s nimi spokojný.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete kompaktné a ľahké hodinky s pekným dizajnom, jasným AMOLED displejom a pokročilým a presným monitorovaním zdravia a cvičenia. A aj vtedy, ak chcete hodinkami platiť či počúvať Spotify v offline režime
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sú pre vás prvoradé pokročilé funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom

Hodinky nad 400 eur

V cenovej kategórii nad 400 eur sa nachádzajú hodinky, ktoré sú zväčša určené špecifickým používateľom. Hodinky z tejto kategórie si obvykle kupujú používatelia, ktorí sú nároční a vopred vedia, čo chcú. V krátkosti však dávam do pozornosti zopár modelov, ktoré stoja za pozornosť:

Prečítajte si články z nášho seriálu o inteligentných hodinkách:

Prečítajte si aj: