Kúpili ste si nový počítač? Staršie verzie systému Windows si už nezaktualizujete

0

Nové procesory od AMD a Intelu podporujú iba systém Windows 10.

Po uvedení operačného systému Windows 10 na trh sa objavili informácie o tom, že nové procesory od Intelu a AMD budú kompatibilné iba s desiatkami. V prípade starších verzií systému Windows, ako sú Windows 7 a 8.1, nemala byť zabezpečená kompatibilita.

Od prvotných správ uplynulo niekoľko mesiacov a používatelia nových procesorov nehlásili žiadne problémy. To sa však zmenilo v posledných dňoch. Operačné systémy Windows 7 a 8.1 začali blokovať inštaláciu nových bezpečnostných aktualizácií z dôvodu nepodporovaného hardvéru.

Dodajme, že pod pojmom nové procesory máme na mysli 7. generáciu Intel Core (označenie Kaby Lake) a procesory AMD Ryzen. Pokiaľ si teda kúpite alebo vyskladáte počítač s týmito procesormi, odporúčame nainštalovať operačný systém Windows 10. Za predpokladu, že chcete používať systém od Microsoftu.

Za predpokladu, že máte počítač so staršími procesormi, môžete aj naďalej používať staršie verzie systému Windows. Tie by nemali mať problémy s kompatibilitou.

Majiteľom nových procesorov sa v prípade systémov Windows 7 a 8.1 začali zobrazovať takéto hlásenia

Zdroj: ArsTechnica

Prečítajte si aj:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár