Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Platforma pre mestskú mobilitu Bolt spúšťa prepravné služby vo viacerých mestách na Slovensku. V uplynulých dňoch sa s ňou začali stretávať lokálne komunity v Humennom, Leviciach, Malackách, Michalovciach, Liptovskom Mikuláši a Šamoríne. A čoskoro Bolt zavíta aj do ďalších miest. Platforma po novom uprednostní spoluprácu s miestnymi taxislužbami.

„Záujem o fenomén digitálnych platforiem pre mobilitu už dávno presiahol hranice väčších miest. Dopyt po dostupnejšej, pohodlnejšej a zodpovednejšej mobilite cítime zo strany desiatok miest a obcí. A my sme tu na to, aby sme ju ľuďom dopriali,“ vysvetľuje smerovanie platformy Bolt jej country manager pre Slovensko Eduard Suchánek. Dodáva, že pri tomto kroku sa po novom spoliehajú na spoluprácu s lokálnymi taxislužbami. Mierne tak zmenili spôsob, akým chcú v týchto mestách rozvíjať mestskú mobilitu.

Napríklad vstup do Šamorína naplánoval Bolt v spolupráci s taxislužbou Taxi Plus. „Z platforiem, akou je aj Bolt, sa stal na Slovensku významný hráč v oblasti prepravy, nakoľko prináša okrem iného možnosť rýchleho odvozu. Začiatok spolupráce s Boltom je výborný, verím, že si získa aj obľubu medzi ľuďmi,“ povedal Dezider Rigó z Taxi Plus. V Šamoríne je vďaka tejto spolupráci Bolt dostupný už od minulého piatka. Spokojný so spoluprácou je napríklad aj Marek Friala, ktorého taxislužba nadviazala spoluprácu v Malackách.

Podobné spolupráce plánuje Bolt podľa Suchánka rozvíjať vo všetkých kútoch Slovenska. “Sme pripravení spustiť našu platformu v spolupráci s miestnymi taxislužbami aj v ďalších mestách. Budeme radi, ak sa nám ozvú taxislužby v mestách, kde Bolt ešte nie je dostupný. Sme pripravení rozprávať sa o prípadnej spolupráci,” vyzval Suchánek.

Momentálne je prepravná platforma Bolt prístupná v 13 mestách na Slovensku a podľa Eduarda Suchánka je v pláne pridať v tomto roku aj ďalšie mestá. Prvým mestom na Slovensku, v ktorom si ľudia mohli objednávať odvoz cez inovatívnu platformu bola Bratislava. V hlavnom meste spustil Bolt svoje služby ešte v roku 2016. Postupne sa pridali Košice, Banská Bystrica, Žilina, Trnava a ďalšie.

Značky: