Liek na koronavírus? Facebook bude takéto reklamy blokovať

0

Podvodníci reagujú na situáciu s koronavírusom.

Tiež aj na ľudský pocit samo liečenia a kupovania liekov na internete. Vypuknutie nákazy špecifickým vírusom v reálnom svete dopĺňa „nákaza“ vo virtuálnom. Na sociálnych médiách sa šíria rôzne reklamy sľubujúce liek na tento typ vírusu, informoval server MSPoweruser.

Obsah nie je vyslovene škodlivý, je však zavádzajúci a v konečnom dôsledku aj dezinformačný. Táto nová „čistiaca kampaň“ prichádza v čase, keď má Facebook sprísnené podmienky pre obsah šírený na ich sieti. Napríklad v oblasti rasizmu alebo falošných správ tzv. hoaxov.

Hovorca Facebooku pre server Business Insider povedal, že odstraňovať sa budú všetky príspevky, ktoré sľubujú liečebné účinky, prevenciu, alebo vytvárajú v súvislosti s týmito produktmi pocit naliehavosti. To znamená, že odstránené budú aj správy, ktoré sľubujú 100 %-tnú ochranu proti vírusu nasadením ochrannej masky.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Facebook pripravuje zmeny: Pozrite si novú animáciu tlačidla Like

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>