Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V dňoch 17. – 19. novembra 2016 zorganizovalo združenie Mladý pes v spolupráci s Goetheho inštitútom Bratislava druhý ročník Bratislava Game Jam.

Na podujatí sa stretli výtvarní umelci, programátori, herní dizajnéri, scenáristi a všetci, ktorí sa zaujímajú o tvorbu hier s jasným cieľom – za 48 hodín vytvoriť funkčnú videohru na tému „premena”.

Medzinárodná komisia v zložení Lara Noujaim (LB), Lucia Šicková (SK), Michal Hvorecký (SK), Matthias Guntrum (DE) a Kristian Lukić (RS / SK) vybrala víťazov v hlavnej kategórii hru Sprout a kategórii najlepší estetický zážitok hru Outside. Tretieho víťaza, v kategórii Cena zúčastnených, vybrali hlasovaním ľudia počas verejnej prezentácie výsledkov. Cenu v tejto kategórií získala hra Transition. Porota vyberala víťazov spomedzi 12 odovzdaných hier. Celkovo sa zúčastnilo 41 vývojárov.

Po náročnom rozhodovaní sa porota rozhodla v hlavnej kategórií pre tím Push The Payload (Tomáš Bencko, Michal Harčár, Boris Rédli a Štefan Nitkulinec) s ich hrou Sprout. Ocenila najmä ich uchopenie témy game jamu, výborné zakomponovanie zvuku na ktorom spolupracovali s Grand Beats, hrateľnosť hry a dotknutie sa problematiky ekológie. Hra Sprout je o zdevastovanom svete, kde je úlohou hráča s pomocou malej líšky obnoviť život na zemi.

V kategórií najlepší estetický zážitok porota ocenila minuločných víťazov, tím Noha v mede (Jana Malatincová, Jana Balušíková, Peter Fačko, Andrej Palásthy). Hra Outside je príbeh starého muža, ktorý nevie výjsť zo svojej dennej rutiny. Porote sa páčilo ako dokázali vykresliť prostredie starého muža, ktoré hráča pohltí pocitom osamelosti.

Aj samotní zúčastnení mohli zahlasovať, ktorá hra sa im najviac páčila v kategórií cena zúčastnených. Účastníci vybrali hru Transition, ktorú vytvoril Sekip Games (Peter Sekera). Ide o je o jednoduchú hru, kde je úlohou hráča umiesniť postavičku na rovnako farebné políčko, ako je on sám. Postavička postupne prejde fyzickou aj duchovnou premenou.

Značky: