Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Európska nezávislá organizácia Friends of Europe dnes zverejnila zoznam európskych lídrov pre rok 2017 pod 40 rokov.

Medzi nimi je aj Slovák, Michal Štencl, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Sygic. Slovenská spoločnosť si tak k nedávnemu oceneniu IT firma roka či druhý najžiadanejší zamestnávateľ v IT sektore pripisuje ďalší významný míľnik tohto roka.

European Young Leaders, program pod záštitou Európskej Komisie, každý rok predstaví 40 aktívnych osobností z rôznych oblastí s potenciálom prispieť k napredovaniu Európy. V najnovšom zozname sa okrem Slováka, Michala Štencla, objavili novinári zo svetových médií ako Wall Street Journal a The Guardian, významní vedci, svetoví ekonómovia, či aktivisti v politickom živote.

Michal Štencl

Michal Štencl

„Teším sa zo zaradenia medzi európskych lídrov. Vždy som veľmi rád, keď sa o našej práci hovorí vo svete. Nevnímam však dnešné zaradenie do rebríčka osobne, ale ako výsledok celého tímu,“ hovorí Michal Štencl, CEO spoločnosti Sygic.

Michal Štencl je spoluzakladateľ slovenskej spoločnosti Sygic, ktorej víziou je sprevádzať každého človeka na zemi. Dnes jej dôveruje viac ako 150 miliónov ľudí zo všetkých kútov sveta. Michal je absolventom Ekonomickej univerzity, Stanford Business School, držiteľom ocenení ako Podnikateľ roka či Krištáľového krídla, IT developer a najmä nadšenec pre najnovšie technológie.

Všetkých 40 osobností zaradených do zoznamu European Young Leaders čakajú v ďalšom roku dve aktívne stretnutia v európskych metropolách. Organizácia verí, že práve vďaka zloženiu top osobností z rôznych odvetví možno docieliť perspektívny dialóg a hľadať riešenia na pálčivé otázky.

Značky: