Najmenší tohtoročný iPhone vraj dostane názov iPhone 12 mini

0

Ponúkne 5,4-palcový displej.

Je verejným tajomstvom, že Apple tento rok predstaví štyri nové iPhony. Dva z nich budú cenovo dostupnejšie, dva z nich s prívlastkom Pro budú zamerané na viac náročných používateľov. Lákadlom tohtoročného portfólia smartfónov od Applu by mal byť najmä 5,4-palcový model, ktorý sa bude podľa najnovších špekulácií nazývať iPhone 12 mini.

Najmenší iPhone bude zameraný na používateľov, ktorí vyžadujú kompaktné rozmery telefónu. iPhone 12 mini bude mať 5,4-palcový displej v modernom dizajne s ultratenkými rámikmi, vďaka čomu by mal byť ešte kompaktnejší ako tohtoročný iPhone SE.

Pôvodne sa predpokladalo, že najmenší iPhone bude mať označenie iPhone 12 a 6,1-palcová verzia dostane označenie iPhone 12 Max. Používateľ @L0vetodream však na sociálnej sieti Twitter zdieľal príspevok, ktorý vraj prezrádza pomenovanie tohtoročného portfólia:

Ak sú informácie z vyššie uvedeného príspevku pravdivé, portfólio radu iPhone 12 by malo vyzerať nasledovne:

  • iPhone 12 mini – 5,4-palcový OLED displej s rozlíšením 960 × 2079 px
  • iPhone 12 – 6,1-palcový OLED displej s rozlíšením 1170 × 2532 px
  • iPhone 12 Pro – 6,1-palcový OLED displej s rozlíšením 1170 × 2532 px
  • iPhone 12 Pro Max – 6,7-palcový OLED displej s rozlíšením 1284 × 2778 px

Popravde, pomenovanie iPhone 12 mini sa nám páči a dáva zmysel. Zvyšná trojica si zachováva rovnaký názov ako smartfóny radu iPhone 11, takže aj pre existujúcich používateľov bude jednoduchšie vyznať sa v novej ponuke. A prívlastok mini už Apple používa v súvislosti s iPadmi, takže aj v tomto smere budú používatelia Apple zariadení ako doma.

Predpokladáme, že Apple predstaví nové iPhony približne v polovici októbra.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Najlepší malý smartfón? iPhone 12 bude ešte menší ako iPhone SE

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár