Nasledujúca generácia VR okuliarov sa bude pripájať už len jedným USB-C káblom

0

Všetky doterajšie káble sa tak zredukujú iba do jedného.

Spoločnosť VirtualLink za ktorou stojí viacero firiem, vrátane Microsoftu, Oculusu či NVIDIA-e predstavila nový štandard v napájaní okuliarov pre virtuálnu realitu. Už viac nebude nutné využívať spleť káblov a zakaždým ju rozmotávať. Nahradí ju totiž len jeden kábel USB-C, ktorý poslúži na všetko. 

Nie len, že jeden kábel minimalizuje neporiadok v kábloch, no prinesie virtuálnu realitu aj ďalším ľuďom. V súčasnosti je totiž virtuálna realita k dispozícii ľuďom, ktorí vlastnia počítače s množstvom nevyhnutných portov. Použitie nové štandardu tak v praxi znamená to, že VR sa dostane aj medzi používateľov, ktorí majú notebooky či tablety.

Nový štandard spočívajúci len na jednom USB-C kábli sa týka iba nasledujúcej generácie hardvéru pre virtuálnu realitu. Používatelia súčasných VR zariadení tak nemajú navýber a musia naďalej používať viacero káblov na pripojenie k počítaču. 

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Priatelia 2.0 – Virtuálna realita ako komunikačný nástroj

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>