Načo sa prepínať medzi webovými stránkami, keď nemusíte. Všetko potrebné vyriešite v jednom rozhraní.

Služba Dropbox patrí medzi najpopulárnejšie cloudové úložiska na trhu. A to aj napriek tomu, že konkurencia ponúka výrazne viac bezplatného priestoru. Dropbox však patril medzi priekopníkov cloudových úložísk a svoje stabilné miesto si drží v našich počítačoch a smartfónoch aj dnes. Oceňujeme špičkovú synchronizáciu dát a výborne spracovanú mobilnú aplikáciu.

Ak používate aj službu Gmail, potom máme pre vás tip, ako uľahčiť zdieľanie dát z Dropboxu. Pri písaní emailu sa nemusíte prepínať medzi webovými stránkami, alebo generovať odkaz na súbor pomocou Prieskumníka. Stačí použiť nové rozšírenie pre prehliadač Chrome. Nazýva sa Dropbox for Gmail a rozhranie novej správy obohacuje o extra tlačidlo. To poskytuje rýchly prístup k posledným súborom, fotografiám, ale aj celému stromu dát v rámci cloudového úložiska.

Žiadané súbory je vďaka tomu možné priložiť niekoľkými kliknutiami myšou. Príjemcovi sa zobrazí náhľad prílohy a tú je možné stiahnuť priamo zo servera služby Dropbox.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit