Koncom októbra nám spoločnosť Samsung priniesla upútavku na ďalší skladateľný telefón, tentokrát véčkovej konštrukcie.

Odvtedy sme o tomto zariadení mohli počuť niekoľko ďalších informácií. Teraz sa nám naskytol prvý skutočný pohľad na skladateľný Galaxy smartfón novej generácie. Dizajn zodpovedá tomu, čo sme o tomto smartfóne mohli počuť už skôr. Hlavným poznávacím prvkom je vysoký pomer strán a samozrejme flexibilný Infinity – O displej s dierou pre selfie kameru. Po bokoch a v spodnej časti sa nachádza pomerne hrubý rámik, ale na tomto zariadení sa nenachádza žiadna brada, akú má motorola razr 2019.

Telefón na obrázku ponúka známy používateľský zážitok prostredia OneUI. Môžeme však očakávať, že Samsung pripraví určité softvérové vylepšenia, aby sa využil celkový potenciál skladateľného displeja.

Predná strana telefónu po zložení obsahuje malý displej pre čas, dátum a oznámenia, ktoré sú umiestnené vedľa LED blesku a duálnej zostavy fotoaparátu. Nie je jasné, či sa v oblasti nad ňou bude nachádzať ďalšia zobrazovacia plocha.

Zadná strana zariadenia vyzerá, že je vyrobená zo skla, zatiaľ čo pánt by mohol byť konštrukčne zhodný so závesom z Galaxy Fold. Na obrázkoch tiež môžeme vidieť v pravej časti konštrukcie tlačidlá hlasitosti a napájania, zatiaľ čo v spodnej časti sa nachádza reproduktor a USB port typu C.

Podľa predchádzajúcich správ by mal véčkový Galaxy Fold spadať do cenovej kategórie približne 1 000 dolárov. Predstavenie by malo prebehnúť spolu s novinkami modelového radu Galaxy S11, teda 18. februára.

Zdroj: IceUniverse

Prečítajte si aj:

Skladateľný telefón Samsung Galaxy Fold v našich rukách. Aké sú prvé pocity z testovania? (VIDEO TOUCHIT)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.