Samsung pripravuje ďalšiu generáciou svojho prémiového tabletu.

Galaxy Tab S patrí medzi najlepšie tablety so systémom Android, ktoré sú momentálne dostupné na trhu. Jeho nástupca by sa mal objaviť čoskoro. Prinesie pomer strán 4:3, prémiové vyhotovenie s kovovým rámom a samozrejme najmodernejšie technické špecifikácie.

Údajnú fotografiu S2-ky priniesol Twitter účet používateľa OnLeaks, ktorý je známy tým, že zverejňuje fotografie a koncepty prototypov, resp. finálnych verzií zariadení. Hoci tablet na titulnom obrázku nepôsobí na prvý pohľad až takým prémiovým dojmom (niekomu môže pripomínať model strednej triedy Galaxy Tab A, medzi oboma tabletmi sú však určité rozdiely), vidíme určitú podobu so smartfónom Samsung Galaxy S6. Predpokladáme, že aj tablet bude mať sklenené telo a naživo bude vyzerať o poznanie elegantnejšie ako na obrázku.

Zariadenie by malo ponúknuť SuperAMOLED displej s rozlíšením QHD (2560 × 1440), 3 GB operačnej pamäte a 32 GB úložisko s podporou microSD kariet. V súvislosti s procesorom sa spomínal 32-bitový Exynos 5433. Skôr sa však prikláňame k 64-bitovému čipu Exynos 7420. Tablet bude dostupný v dvoch verziách a síce s 9,7-palcovým displejom a 5870 mAh batériou a v 8-palcovom prevedení s 3580 mAh batériou. V oboch prípade bude k dispozícii 8MP zadný fotoaparát a predná kamera s rozlíšením 2,1MP. Predpokladáme aj zabudovanie snímača odtlačkov prstov.

Zdroj: OnLeaks

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit