Prepojenie Windows a Bluetooth je ešte rýchlejšie

0

Jednoduchšie párovanie si môžete vyskúšať aj vy.

Windows 10 podporuje funkciu rýchleho párovania. To umožňuje podobný systém prepojenia zariadení s Bluetooth, ako poznáte pri niektorých smartfónoch. Zatiaľ túto novinku podporujú najčastejšie slúchadlá. Stačí ich zapnúť a operačný systém sám ohlási rozpoznanie nového zariadenia v blízkosti.

bluetooth

Najčastejšie tento spôsob využijete s tzv. úplne bezdrôtovými slúchadlami. Na spojenie s PC teraz stačí iba otvoriť nabíjaciu kolísku. Takéto slúchadlá sa prepnú do režimu párovania alebo sa spoja s už pred tým nastaveným zariadením.

Operačný systém po niekoľkých sekundách nájde nové zariadenie a zobrazí možnosť na spojenie. Celý proces prebehne automaticky. Potrebujete mať funkciu Rýchle párovanie aktívnu. Voľbu nájdete v Nastavenia – ZariadeniaZariadenia Bluetooth a iné zariadenia pod zoznamom už rozpoznaného hardvéru.

bluetooth windows

Možnosti Bluetooth vo Windows 10

Prečítajte si aj:

Prejdite na Windows 10 zadarmo

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>