Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rakuten Viber, jedna z popredných svetových komunikačných aplikácií pre jednoduchú a bezpečnú komunikáciu oznamuje, že uvedie niekoľko nových nástrojov s cieľom obmedziť množstvo nevyžiadaných správ a zvýšiť bezpečnosť používateľov. Okrem toho uvedie aj možnosť vyhľadávania používateľov podľa mena.

Význam a používanie komunikačných aplikácií neustále narastajú, zvyšuje sa ale aj množstvo informácií, ktoré každý z nás dostane. Je preto dôležité vyhnúť sa nechceným správam a zahlteniu informáciami, a tak Viber rozširuje svoje bezpečnostné nástroje o ďalšie možnosti. Používatelia si teraz budú môcť sami zvoliť, kto si ich môže pridať do skupinových konverzácií alebo komunít, či to budú len ich uložené kontakty alebo ktokoľvek. Nastaviť si to budú môcť jednoducho v nastaveniach a možnostiach pre súkromie.

Pozvánky do nových komunít a skupinových konverzácií od neznámych používateľov sa naviac nebudú zobrazovať v hlavnom zozname chatov, ale budú sa ukladať do zložky “žiadosti o správy”.

Nová možnosť, vyhľadávať na Viberi kontakty podľa mena, dá používateľom možnosť rozširovať si sieť kontaktov, ale zároveň umožní zachovať si maximálne súkromie. Pri vyhľadávaní sa objaví meno používateľa a profilový obrázok. Ďalšie informácie ale zostanú skryté:

  • Telefónne číslo se nezobrazí, pokiaľ ho používateľ sám nebude zdieľať
  • Online status bude skrytý
  • Nebude možné používateľovi zavolať

Používatelia, ktorí si neželajú, aby ich ostatní mohli vyhľadávať, si to jednoducho nastavia v nastaveniach a možnostiach pre súkromie.

Funkcie vyhľadávania osôb a “žiadostí o správy” budú pred globálnym spustením otestované vo vybraných krajinách.

“Používatelia radi rozširujú svoju sieť kontaktov, zároveň ale nechcú byť spamovaní. Snažíme se preto nájsť optimálne riešenie, aby sme im umožnili komunikovať s širokou škálou kontaktov a zároveň sa postarať o ich bezpečnosť a súkromie,” hovorí Ofir Eyal, COO v spoločnosti Viber.

Najnovšie informácie o aplikácii Viber sú vždy pripravené v oficiálnej komunite Viber Slovakia. Tu sa dozviete novinky o nástrojoch v aplikácii a môžete sa tiež zúčastniť zaujímavých ankiet.

Značky: