Recenzia Huawei Mate 10 Pro: 6 palcov pre masy

13

Fotoaparát, ktorý môže súperiť s najlepšími

Mate 10 Pro kombinuje 12 Mpx farebný fotoaparát s optickou stabilizáciou a 20 Mpx čiernobiely senzor. Oba majú svetelnosť f/1,6 a ponúkajú 2-násobný bezstratový zoom. Nejde o optický zoom, avšak kvalita priblíženia je veľmi dobrá a z nášho fototestu vyplýva, že zachytí podobnú úroveň detailov ako 2× zoom v iPhone 8 Plus. Predný fotoaparát má 8 Mpx rozlíšenie a svetelnosť f/2.0.

Do pozornosti dávame najmä naše staršie fototesty, v ktorých sme porovnali Mate 10 Pro s iPhonom 8 Plus ako aj Galaxy Note 8. Tiež sme ho porovnali s predchodcom, modelom Mate 9. Trúfame si tvrdiť, že Mate 10 Pro má aktuálne jeden z najlepších fotoaparátov na tvorbu fotografií. Vďaka svetelnosti f/1,6 dokáže vytvoriť veľmi dobré fotografie aj v slabých svetelných podmienkach. Na druhej strane, nie každému bude vyhovovať post-processing, v rámci ktorého sa Mate snaží znížiť šum a tento proces ovplyvňuje aj zobrazenie farieb. Týka sa to nočných scén, do pozornosti dávame spomenutý fototest.

 

Huawei spustil svoj cloud. Na Slovensku funguje obmedzene

Mate 10 Pro ponúka celú škálu rôznych fotorežimov, vrátane profesionálneho s podporou RAW formátu. Nechýba režim portrét, ktorý sa prvýkrát objavil v Huawei P10. Ten je dostupný aj na prednej kamere, ktorá je takisto veľmi dobrá. Selfie fotky z iPhonu 8 Plus sa nám subjektívne páčia viac, ale Mate 10 Pro fotí pekne aj predným fotoaparátom.

Telefóny od Huawei v minulosti zaostávali za konkurenciou najmä z hľadiska video záznamu. Aj v tomto smere Mate 10 Pro prináša zlepšenie a to aj napriek tomu, že stabilizáciu videa ponúka iba do Full HD rozlíšenia pri 30 fps. Vo Full HD pri 60 fps, resp. v 4K pri 30 fps stabilizáciu nevyužijete. 4K video pri 60 fps telefón neumožňuje zaznamenávať.

Mate 10 Pro sme z hľadiska nahrávania videa porovnali so Samsung Galaxy S8+ a popravde, rozdiel vo výsledku nebol príliš veľký. Galaxy S8 profituje najmä z toho, že stabilizáciu videa podporujú všetky jeho režimy, avšak ak vám stačí Full HD pri 30 fps, v takom prípade sú rozdiely menšie, ako sme očakávali. Prípadne je vhodné použiť externý stabilizátor alebo statív. V prípade nahrávania videa na selfie kameru sú rozdiely výraznejšie.

Fotografie, odfotené Huawei Mate 10 Pro

Recenzia je rozdelená do šiestich častí:

1. strana: Balenie, dizajn a konštrukcia
2. strana: OLED displej a procesor Kirin 970
3. strana: Dual SIM režim a výdrž
4. strana: Android 8.0 a počítačový režim EMUI Desktop
5. strana: Fotoaparát a ukážkové fotografie
6. strana: Verdikt a technické parametre

1 2 3 4 5 6

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

13 komentárov

 1. Pingback: Made for Huawei: Certifikované príslušenstvo po vzore Apple | TOUCHIT

 2. Na to čo mu všetko chýba + niektoré kompromisné technické parametre je to drahé čínske zariadenie. Nie je to vyslovene zlé zariadenie, ale stráca hlavnú výhodu všetkých čínskych zariadení a tou je cena 🙁

 3. Pingback: Honor V10 oficiálne: Kombinuje parametre Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro a útočí ešte nižšou cenou | TOUCHIT

 4. Pingback: Huawei chystá konkurenciu pre Face ID. Odhaľuje podrobnosti o blížiacej sa novinke | TOUCHIT

 5. Pingback: Huawei: Obchod AppStore a zálohovanie cez Cloud prídu na Slovensko na jar 2018 | TOUCHIT

 6. Pingback: Volania cez LTE v sieti 4ky podporuje už aj vlajková loď Huawei | TOUCHIT

 7. Pingback: Hardvérové novinky v Telekome | TOUCHIT

 8. Pingback: Hitparáda najviac predávaných telefónov za mesiac november u operátora Orange Slovensko | TOUCHIT

 9. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Huawei Mate 10 Pro a jeho predstavenie na Slovensku | TOUCHIT

 10. Pingback: Huawei P20 a P20 Plus: Čo všetko o nich vieme? | TOUCHIT

 11. Pingback: Huawei sa v USA trápi. Najnovšie čelí kritike za umelo vytvorené recenzie | TOUCHIT

 12. Pingback: Modem X24 od Qualcomm ohlasuje Snapdragon 855 | TOUCHIT

Pridaj komentár