Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zľavomat.sk zostavil rebríček TOP 10 najobľúbenejších  wellness hotelov na Slovensku  

Okrem výhodnej ceny a atraktívnej lokality je pre  Slovákov rozhodujúcim faktorom pri výbere wellness pobytu pozitívne hodnotenie hotela inými zákazníkmi. Zaujíma ich najmä kvalita služieb či ochota a profesionalita personálu. Vyplýva to z výsledkov 36-tisíc hodnotení wellness pobytov na zľavovom portáli Zľavomat.sk. Portál podľa zákazníckych hodnotení zostavil prvýkrát aj rebríček TOP 10 najobľúbenejších wellness hotelov na Slovensku za ostatných päť rokov.

„Pozitívne hodnotenia a odporúčania inými zákazníkmi sú pre slovenských zákazníkov oveľa dôležitejšie pri výbere miesta na oddych než napríklad v Česku. Slováci sú v písaní online hodnotení hotelov aj reštaurácií dokonca aktívnejší než ich českí susedia. Hotel, ktorý má nákladnú reklamnú kampaň, no jeho hodnotenia od zákazníkov na webe nie sú príliš lichotivé, má väčšinou problém s obsadenosťou. Odporúčania ľudí sú segmente hotelierstva dôležité – môžu viac ako inde rozhodnúť o podnikateľskom úspechu či neúspechu zariadenia. Sme radi, že si to uvedomuje čoraz viac hotelierov na Slovensku, ktorí poskytujú kvalitné služby,“ uviedol Štefan Miho, marketingový manažér portálu Zľavomat.sk, ktorý patrí do nadnárodnej skupiny Slevomat Group.

Čo rozhoduje o výbere wellness pobytu na Zľavomate:

 1. Cena
 2. Lokalita
 3. Hodnotenia zákazníkov – kvalitné služby

Podľa Ivety Pupišovej, konzultantky v oblasti hotelierstva, náročnosť Slovákov rastie s ich skúsenosťami zo zahraničia: „Slováci sú v súčasnosti  oveľa náročnejší na kvalitu služieb než v minulosti, pretože majú skúsenosti z cestovania po celom svete a porovnávajú automaticky úroveň služieb doma so zahraničím. Preto čoraz viac hotelierov aj na Slovensku pochopilo, že nestačí investovať len do zariadenia hotela či wellness centra, ale aj do kvalitných služieb,“ uviedla Iveta Pupišová, konzultantka v oblasti hotelierstva.

Trend potvrdzuje aj Katarína Ilavská Budová, marketingová manažérka Alexandra Wellness Hotela*** v Liptovskom Jáne, ktorý patrí do Zľavomat TOP 10 wellness hotelov s najlepšími zákazníckymi hodnoteniami. Hotel využíva Zľavomat ako marketingový nástroj najmä na naplnenie kapacít mimo sezóny: „Potvrdzujem, že hodnotenia zákazníkov na Zľavomate majú čoraz väčší vplyv na úspech hotelov. Na portáli totiž môže získať hotel až stovky hodnotení. Ide o veľkú skupinu zákazníkov, ktorá môže reálne vplývať na obľúbenosť či neobľúbenosť zariadenia. Aj preto je naším cieľom robiť všetko pre to, aby boli všetci zákazníci s našimi službami spokojní bez ohľadu na obdobie roka.“

Wellness pobyty na Slovensku za päť rokov existencie portálu zhodnotilo 36 180 ľudí. Zľavomat má dokonca viac hodnotení wellness hotelov než napríklad špecializované cestovateľské portály. „Z hodnotení vyplýva, že ľudia oceňujú kvalitné služby, ktoré sú rovnaké aj pri opakovanej návšteve, výhodou sú možnosti ďalších aktivít v hoteli alebo v okolí najmä pre rodiny s deťmi. Naopak, malá ponuka služieb, neochota personálu a slabá starostlivosť o zariadenie sú pre zákazníkov takmer neodpustiteľné,“ dodal Štefan Miho. Wellness pobyt stojí na Zľavomate priemerne okolo 124 eur pre rodinu.

TOP 10 najlepšie hodnotených wellness hotelov na Slovensku na Zľavomate: 

(z maximálnych 5 hviezdičiek získali hodnotenie v rozmedzí od 4,56 až po 4,8)

 • Wellness Penzión*** Strachan, Ždiar
 • Penzión Galanto***, Liptovský Ján
 • Grand hotel Permon, Podbanské, Vysoké Tatry
 • Hotel Bachledka **** Strachan, Ždiar
 • Aquatermal, Dolná Strehová
 • Alexandra wellness hotel, Liptovský Ján
 • Hotel Vinnay***, Vinné
 • Hotel Marlene ***, Oščadnica
 • Hotel Hviezdoslav****, Kežmarok
 • Hotel*** Strachanovka, Liptovský Ján

Zdroj: Zľavomat.sk, 2011 – 2015

strachan_nowat

Foto: Wellness Penzión*** Strachan

 

 

Značky: