A vyzerá rovnako, ako zaoblené smartfóny od Samsungu.

Známy leaker Evan Blass opäť vypustil do sveta informáciu, ktorá mala ostať v utajení. Najnovšie prezradil existenciu zaoblenej verzie očakávaného phabletu Huawei Mate 9, ktorá ako keby telefónom od Samsungu z oka vypadla. Pokiaľ by nižšie priloženú fotografiu publikoval hocikto iný, pravdepodobne by sme ju považovali za podvrh. Avšak Blass je známy tým, že jeho úniky informácií sú na 99% presné.

Huawei by mal podľa dostupných informácií predstaviť svoju vlajkovú loď medzi veľkými telefónmi, Huawei Mate 9, už 3. novembra v Mníchove. Zatiaľ sa však spomínala iba klasická verzia, ktorá dizajnom pripomína aktuálny model Huawei Mate 8. Blass tvrdí, že Huawei predstaví telefón v dvoch prevedeniach. Spomenutú klasickú verziu doplní zaoblený variant. Niektoré zdroje špekulujú o tom, že zaoblený Mate 9 bude dostupný iba pre čínsky trh.

Huawei Mate 9 príde podľa Evana Blassa na trh v dvoch prevedeniach. Hore je klasický model, dole je novinka, zaoblené prevedenie

Huawei Mate 9 príde podľa Evana Blassa na trh v dvoch prevedeniach. Hore je klasický model, dole je novinka, zaoblené prevedenie

Tak či onak, zakrivený telefón od Huaweiu vyzerá takmer na nerozoznanie od Galaxy S7 edge alebo od problémového Galaxy Note 7, ktorého produkciu Samsung nadobro ukončil a telefón stiahol z predaja. Zakrivený Mate 9 má dokonca aj hardvérové tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov na prednej strane, čo je v prípade spoločnosti Huawei nevídané. Stále sa pri pohľade na fotografiu nemôžeme zbaviť dojmu, že ide iba o rýchly photoshop a prepísanie názvu výrobcu.

Huawei Mate 9 má ponúknuť 64-bitový, 8-jadrový procesor Kirin 960, 5,9-palcovú obrazovku a 4 GB až 6 GB RAM. Úložisko bude v rozmedzí 64 GB až 256 GB. Vo výbave takisto nájdete duálny Leica fotoaparát s rozlíšením 20 MPx a 12 MPx. Ak sa dohady potvrdia, klasická a zaoblená verzia telefónu sa budú líšiť v rozlíšení. Štandardný model ponúkne Full HD rozlíšenie, zaoblená verzia bude mať QHD rozlíšenie a podporu virtuálnej reality Daydream od Googlu.

Zdroj: VentureBeat

Prečítajte si aj:

Dohady: Huawei Mate 9 nabije 50% batérie už za 5 minút. Telefón predstavia v novembri