Spoločnosť Sony prezentovala na Slovensku najnovšie modely svojich zariadení. Videli sme smartfón, tablet aj špeciálny reproduktor.

Hlavná pozornosť bola venovaný smartfónu Sony Xperia M4 Aqua, čo je telefón v cene strednej triedy, teda 299 EUR a je pritom odolný voči vode i prachu. Jeho veľkou výhodou je tiež otvorený USB port na nabíjanie. Dizajnovo je veľmi podobný na vlajkovú loď Sony Xperia Z3. Na slovenský trh príde niekedy na začiatku leta a výrobca očakáva, že to bude predajný hit. Jeho výhodou je aj to, že ide o telefón pre sieť 4G, teda ho určite budú chcieť predávať aj operátori na Slovensku.

Výrobca pridal aj režim na zjednodušenie ovládania, teda smartfón môžu používať aj ľudia, ktoré sa príliš o funkcie smartfónu nezaujímajú. Voči vlajkovej lodi Sony Xperia Z3 zistíte odlišnosti hlavne v tom, že M4 Aqua má okolitý rámček z plastu, zatiaľ to vlajková loď ho má kovový. Rozdielov je samozrejme viac, hlavne čo sa týka detailnej hardvérovej výbavy.

TelekomSony2

K svojich produktom Sony ponúka aj celé spektrum príslušenstva. Jeho hlavnú časť tvoria inteligentné hodinky Sony SmartWatch, ďalej reproduktory ale tiež slúchadlá určené napr. pre beh. Nás na prezentácii najviac zaujalo multimediálne zariadenie Sony BSP60, ktoré dokáže komunikovať so svojim používateľom.

Je vybavené kolieskami, aby sa mohlo otáčať za používateľom a tiež obsahuje displej vo svojej v prednej časti. Reproduktory sa z tohto zariadenia vysúvajú až vtedy, keď je to potrebné. Jeho súčasťou je aj mikrofón na snímanie hlasu používateľa, a teda zariadenie dokáže odpovedať na otázky používateľa napr. o dennom pláne alebo naplánovaných stretnutiach.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pre športovcov sú určené špeciálne slúchadlá SBH 70. Tieto sa pripájajú pomocou pripojenia Bluetooth, sú odolné voči dažďu a dokážu odolávať aj drsnému prostrediu. Svojim tvarom sú prispôsobené hlavne na beh a bežec ich má pri svojom výkone na krku. Môže tak počúvať hudbu ale používať ich ako súpravu na telefonovanie bez pomoci rúk.

TelekomSony4

SonyPrislusenstvo

SonyRemotePlay

Z tohto stretnutia pripravujeme aj video, ktoré sme nakrútili priamo so zástupcami spoločnosti Sony Mobile na Slovensku. Predstavíme tiež Sony Xperia Z4 Tablet a povieme si aj o trendoch predaja týchto zariadení.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.