Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo rozširuje svoje rozsiahle portfólio zariadení, softvéru a služieb optimalizovaných pre umelú inteligenciu o dva nové notebooky pre spotrebiteľov aj firemných zákazníkov – Lenovo Yoga Slim 7x a Lenovo ThinkPad T14s Gen 6. Ide o prvé notebooky novej generácie s technológiou Copilot+ poháňané procesormi Snapdragon X Elite. Keďže éra umelej inteligencie vstupuje do novej fázy osobných počítačov, spoločnosť Lenovo je pripravená ponúknuť novú úroveň personalizácie počítačov vo svojom portfóliu. Nové modely s technológiou Copilot+ ponúkajú zvýšenú produktivitu, kreativitu a bezpečnosť v kombinácii s inteligentným spracovaním všetkých úloh, vďaka čomu používatelia získajú úplne nový zážitok pri interakcii so svojím zariadením.

lenovo yoga 2024Zdroj: Lenovo

Vďaka novému procesoru Qualcomm Technologies Snapdragon X Elite s 12-jadrovou architektúrou Qualcomm Oryon, grafike Qualcomm Adreno a špecializovanej neurónovej jednotke (NPU) Qualcomm Hexagon poskytujú nové notebooky výnimočný výpočtový výkon v prepočte na watt1 s doteraz najrýchlejším spracovaním AI NPU s rýchlosťou až 45 biliónov operácií za sekundu (TOPS). Vďaka najnovším vylepšeniam od spoločností Microsoft a Copilot+ majú teraz používatelia prístup k funkciám Veľkého jazykového modelu (LLM) aj v režime offline, čo im dáva neobmedzený priestor pre kreativitu a produktivitu. Nové notebooky Lenovo umožňujú používateľom využívať rozsiahle znalosti systému Copilot+ a kreatívne objavovať nekonečné možnosti umelej inteligencie. Využitím generatívnej AI a strojového učenia pomáha Copilot+ vytvárať text, vytvárať pútavé vizuály a zefektívňovať každodenné činnosti. Vďaka možnosti pracovať offline rovnako bezproblémovo ako online nastavujú Yoga Slim 7x a ThinkPad T14s Gen 6 nový štandard v oblasti inovácií v oblasti AI počítačov a prinášajú používateľom futuristický a maximálne efektívny používateľský zážitok.

„Vstupujeme do éry výpočtovej techniky s umelou inteligenciou, ktorá je zlomovým bodom na trhu raz za 30 rokov. Sme hrdí na to, že môžeme zákazníkom na celom svete ponúknuť jedno z najširších portfólií zariadení a riešení pripravených na umelú inteligenciu alebo zážitky optimalizované pre umelú inteligenciu,“ povedal Luca Rossi, prezident skupiny Intelligent Devices Group v spoločnosti Lenovo, a dodal „Najnovšie prírastky do portfólia Lenovo Yoga Slim 7x a ThinkPad T14s Gen 6 využívajú potenciál umelej inteligencie vrátane niekoľkodňovej výdrže batérie a rýchlejšieho a bezpečnejšieho spracovania požiadaviek, aby používateľom priniesli maximálnu personalizáciu a kontrolu, podporili prejav ich kreativity a neprekonateľnú produktivitu..“

„Spolupráca medzi spoločnosťami Lenovo a Microsoft je dôkazom našej spoločnej vášne pre inovácie a dokonalosť. Naše partnerstvo sa podieľalo na posúvaní hraníc možností a poskytovaní špičkových technológií, ktoré umožňujú jednotlivcom a organizáciám dosahovať ich ciele. Uvedením notebookov Lenovo Yoga Slim 7x a ThinkPad T14s Gen 6 s technológiou Copilot+ nastavujeme nový štandard pre počítače s umelou inteligenciou a prinášame jedinečne intuitívne používateľské prostredie. Záväzok spoločnosti Lenovo k vysokej kvalite v kombinácii s odbornými znalosťami spoločnosti Microsoft v oblasti umelej inteligencie zaručuje, že naši zákazníci majú prístup k najpokročilejším a najspoľahlivejším riešeniam na trhu,“ povedal Mark Linton, viceprezident segmentu Device Partner Sales v spoločnosti Microsoft Corp.

lenovo yoga 2024 3Zdroj: Lenovo
lenovo yoga 2024 2Zdroj: Lenovo
lenovo yoga 2024 1Zdroj: Lenovo

Lenovo Yoga Slim 7x: inteligentnejšia cesta ku tvorbe

S notebookom Lenovo Yoga Slim 7x s umelou inteligenciou môžu používatelia tráviť menej času úpravami, vykresľovaním a spracovaním obsahu a viac času tvorbou, či už doma alebo na cestách. Hexagon NPU v procesore Snapdragon X Elite poskytuje tvorcom prístup k zabudovaným funkciám, ako je tvorba obrázku podľa písanej požiadavky, pokročilé funkcie na úpravu fotografií a videí, spätná väzba na tvorbu a úpravu textu a ďalšie funkcie, vďaka ktorým majú používatelia dostatok času na vymýšľanie nových kreatívnych nápadov. Medzi ďalšie výhody patria pokročilé funkcie a kvalita fotoaparátu a videohovorov, bezstratový zvuk vo vysokom rozlíšení, streamovanie v rozlíšení 4K, rýchlejšie pripojenie k internetu a vylepšené zabezpečenie. Lenovo Yoga Slim 7x dokáže vykonávať aj zložité úlohy úžasnou rýchlosťou, pričom je mimoriadne energeticky úsporný, keď sa zníži zaťaženie procesora. To sa prejavuje až niekoľkodňovou výdržou batérie2 s kapacitou 70Wh. Lenovo AI Core spolupracuje s procesorom Snapdragon X Elite, ktorý inteligentne nastavuje režim používania a dynamicky upravuje výkon a energetickú účinnosť v závislosti od činnosti. Používatelia tak majú prístup k výkonným funkciám umelej inteligencie v tenkom prenosnom zariadení, ktoré je pripravené kedykoľvek a kdekoľvek.

S hmotnosťou od 1,28 kg a profilom tenkým len 12,9 mm je Lenovo Yoga Slim 7x rovnako výkonný ako prenosný. Všetok obsah ožíva na živom 14,5-palcovom dotykovom paneli PureSight OLED s pomerom strán 16:10, rozlíšením 3K a frekvenciou 90 Hz s maximálnym jasom 1000 nitov. Displej tiež prináša 100 % podporu farebného gamutu sRGB a DCI P3 a podporu technológie TUV Rheinland Low Blue Light. Infračervená webová kamera FHD MIPI znamená jasnejší obraz pri videohovoroch a zrozumiteľnejšie rozhovory vďaka štyrom mikrofónom Voice ID. Realistické je aj prehrávanie zvuku, vďaka vynikajúcemu zvukovému systému Lenovo Premium Suite so štyrmi reproduktormi. Klávesnica Premium Suite je vybavená 1,5 mm zdvihom každého klávesu. Nová povrchová úprava Yoga s dlhotrvajúcou úpravou proti mastnote zlepšuje pocit pri písaní, zatiaľ čo trackpad s rozmermi 135 x 80 mm poskytuje väčšiu presnosť pri ovládaní na cestách. 

Lenovo Yoga Slim 7x je šetrný k zdrojom aj vďaka svojmu dizajnu a baleniu, ktoré neobsahuje žiadny plastový obalový materiál. Zariadenie sa dodáva v krabici vyrobenej z papiera s certifikátom FSC a ďalších kontrolovaných materiálov3 a ako výplň pre notebook sa používa suchá papierová buničina. Priložená taška s informáciami o systéme je vyrobená z rýchlo obnoviteľného bambusového vlákna. Spoločnosť Lenovo v rámci nákupu tohto zariadenia poskytuje aj službu kompenzácie emisií CO2. Táto služba pomáha kompenzovať odhadované emisie CO2 spojené s priemerným životným cyklom zariadenia nákupom kompenzačných kreditov na podporu overených projektov CDM, Gold Standard, Climate Action Reserve a projektov OSN v oblasti klímy, ktorých cieľom je znížiť emisie CO2 do atmosféry. 

Lenovo Yoga Slim 7x tiež spĺňa podmienky pre rozšírenú trojročnú záruku so službou Lenovo Premium Care, pokročilú službu podpory, ktorá poskytuje personalizovanú hardvérovú a softvérovú pomoc od profesionálnych technikov spolu s rýchlou opravou priamo u zákazníka v prípade potreby.4

Lenovo Yoga Slim 7x 2024Zdroj: Lenovo

ThinkPad T14s Gen 6: stvorený pre biznis

ThinkPad T14s Gen 6 je prvý profesionálny notebook novej generácie od spoločnosti Lenovo s technológiou Copilot+ a predstavuje výrazný skok vpred v oblasti počítačov s umelou inteligenciou na firemné použitie. Vďaka pokročilému procesoru Snapdragon X Elite s integrovanými grafickými procesormi Adreno a vlastnému AI enginu prináša ThinkPad T14s Gen 6 výnimočný používateľský zážitok, ktorý stanovuje nové meradlo výkonu a efektivity pre firemné notebooky s operačným systémom Windows. Zabudovaná NPU 45 TOPS jednotka prináša špičkové možnosti umelej inteligencie priamo do zariadenia, čím zvyšuje produktivitu a zjednodušuje proces tvorby obsahu. Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 umožňuje používateľom objavovať nekonečné kreatívne možnosti vďaka novým tvorivým nástrojom. Copilot+ pomáha zefektívniť každodenné činnosti pomocou generatívnej AI a strojového učenia a vďaka bezproblémovej integrácii v aplikáciách Microsoft 3655 je efektivita práce podobná tomu, ako keby ste mali neustále po ruke personalizovaného AI asistenta.

ThinkPad T14s Gen 6 je vybavený až 64 GB vysokorýchlostnou pamäťou LPDDR5x6 a disponuje mimoriadne tenkým 14-palcovým telom s tenkými rámikmi displeja. Vďaka praktickému komunikačnému panelu so zabudovanou kamerou FHD+IR MIPI a fyzickým krytom kamery pre väčšie súkromie môžu používatelia ľahko spolupracovať s kolegami na diaľku. V spojení zostanú aj vďaka pripojeniu Wi-Fi 7 a voliteľnému 5G sub 6 pripojeniu6, ktoré zabezpečujú nepretržitú dostupnosť. Výhodou je aj 58Wh batéria s niekoľkodňovou výdržou2 pri používaní panela displeja s nízkou spotrebou energie.

Systém Windows na platforme Snapdragon pre podniky

V rámci dlhodobej trojstrannej spolupráce spoločností Lenovo, Qualcomm Technologies a Microsoft vznikol rozsiahly zoznam viac ako stovky podnikových aplikácií od nezávislých dodávateľov softvéru (ISVs) optimalizovaný pre natívne funkcie systému Windows fungujúceho na platforme Snapdragon. Vďaka prezieravému prístupu a zameraniu na kritické oblasti, ako sú správa zariadení, možnosti spolupráce, produktivita a chip-to-cloud zabezpečenia, trojica týchto firiem aktívne nadväzuje partnerstvo so špičkovými softvérovými spoločnosťami, ako je DynamoAI, ktoré využívajú AI technológiu navrhnutú pre vynikajúcu efektivitu a ochranu.4

Nepretržitá ochrana firemných zariadení a dát a ochrana súkromia je v ére umelej inteligencie kľúčová. ThinkPad T14s Gen 6 pomáha spravovať a minimalizovať riziká na každom koncovom zariadení vďaka robustným bezpečnostným funkciám a riešeniu ThinkShield, ktoré sa zameriava na ochranu zariadenia bez zníženia jeho efektivity. Softvéroví partneri, ako je napríklad SentinelOne, zaisťujú firmám prístup ku komplexnej viacvrstvovej ochrane proti ransomwaru. ThinkShield navyše ponúka detekciu hrozieb založenú na umelej inteligencii so zabezpečeným procesom spúšťania a firmware so schopnosťou samoliečby. To poskytuje pevný základ pre celkové zabezpečenie systému v spolupráci s jednotkou Qualcomm Secure Processing Unit a riešením Microsoft Pluton.

Notebook ThinkPad T14s Gen 6 využíva rozsiahle skúsenosti spoločnosti Lenovo s dodávkami notebookov ThinkPad postavených na platforme ARM pre firemné využitie a vyniká radom škálovateľných bezpečnostných funkcií, možností prispôsobenia a službami na nasadenie poháňanými prostredníctvom Lenovo TruScale. To umožňuje IT administrátorom strategicky a s úplnou presnosťou riadiť nasadenie novej generácie notebookov s umelou inteligenciou v celej firme. Tieto služby sú navrhnuté tak, aby chránili citlivé informácie a poskytovali flexibilitu a kontrolu potrebnú na splnenie špecifických podnikových potrieb pri rozsiahlejšom nasadení.

Ceny a dostupnosť7

  • Notebook Lenovo Yoga Slim 7x bude na našom trhu dostupný od júna 2024 s cenou začínajúcou na 1399  € vrátane DPH. Predpredaj bol zahájený už 20.5.
  • Notebook Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 bude dostupný od augusta 2024 s cenou začínajúcou na 1769 € bez DPH.

Produktové špecifikácie

 Lenovo Yoga Slim 7x (14”, 9)Lenovo ThinkPad T14s Gen 6
Rozmery a váha325 x 225,15 x 12,9 mm    Začína od 1,28 kg313,6 x 219,4 x 16,9 mm   Začína od 1,24 kg
Displej  14.5” 3K (2944 x 1840) 90 Hz 16 : 10 PureSight OLED dotykový displej, maximálne 1000 nitov, Delta E < 1, 100% sRGB, 100% DCI-P3, certifikácia VESA DisplayHDR™, True Black 600, Dolby Vision®, certifikácia TÜV Low Blue Light14” WUXGA 16 : 10 IPS, 400 nitov, Low power, 100% sRGB, EyeSafe 14” WUXGA 16 : 10 IPS, dotykový, DBEF5, 400 nitov, 45% NTSC6 14” 2,8K OLED, 400 nitov, 100% DCI-P3, Dolby Vision, HDR True Black 500, EyeSafe6    
Procesor Qualcomm Snapdragon X Elite
GrafikaSnapdragon X Elite Qualcomm Adreno™
PamäťAž 32 GB LPDDR5X 8448 MHz dvojkanálováAž 64 GB LPRRD5X 8533MT/s dvojkanálová6
Úložisko8Až 1 TB PCIe Gen 4 2242 M.28
Operačný systémWindows 11
Batéria70 Wh58 Wh
KameraFHD MIPI webkamera, infračervená kamera, kryt kamery, štyri mikrofónyFHD + IR MIPI kamera s krytom kamery, modul Always-on Computer Vision HPD, dva mikrofóny
PortyĽavá strana: 2× USB Type-C™ (40 Gbps, PD 3.1, DP 1.4)9   Pravá strana: 1× USB Type-C (40 Gbps, PD 3.1, DP 1.4)92× USB-A (5 Gbps) 2× USB-C (USB4 40 Gbps) Audio jack HDMI 2.1  
AudioDolby Atmos® AudioDolby Audio, duální reproduktory
KonektivitaWi-Fi 7, Bluetooth 5.3Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3
Zabezpečenie Čítačka odtlačkov prstov na tlačidle pre zapnutie dTPM Zabezpečené jadro PC
Farebné prevedeniaCosmic BlueEclipse Black

Značky: