Spoločnosť LG Electronics ohlásila uvedenie série LG Q7 2018, najnovších smartfónov strednej triedy rady Q, ktorá ponúka luxusné funkcie bežne sa vyskytujúce len v drahších vlajkových smartfónoch. Distribúcia na kľúčové trhy v Európe začne tento mesiac, potom budú nasledovať krajiny v severnej a južnej Amerike a Ázii.

Model LG Q6, ktorý mal premiéru v roku 2017, si vybudoval fanúšikovskú základňu vďaka inteligentnému vyváženiu luxusných funkcií a ceny, predovšetkým tým, že ako prvý vo svojej triede ponúkal 5,5-palcový displej FHD+ FullVision s pomerom strán 18:9 v elegantnom a štýlovom tele s tenkým rámčekom. Na týchto základoch stavia aj model LG Q7, ktorý ponúka ešte viac špičkových funkcií ako režim Portrait, QLens, priestorový zvuk DTS:X 3D Surround Sound, vodeodolnosť, prachuvzdornosť a snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Rodinu produktov Q7 tvoria modely Q7+, Q7 a Q7α s pamäťovou konfiguráciou začínajúcou pri 3 GB RAM a ROM 32 GB.

Na prednej strane je LG Q7 vybavený 8 MP fotoaparátom s 84° objektívom Super Wide Angle Lens, ktorý dokáže zachytiť väčší záber pozadia alebo viac ľudí. Novinkou pri LG Q7 je režim Portrait, ktorý umožňuje robiť selfie s rozmazaným pozadím na dosiahnutie bokeh efektu. S LG Q7 neunikne fotoamatérom ani jeden záber vďaka systému Phase Detection Auto Focus (PDAF) – zaostrovanie pri zadnom fotoaparáte, ktoré je o 23 % rýchlejšie ako tradičné automatické zaostrovanie.

Do nového produktu Q7 zabudovala spoločnosť LG aj QLens, užitočnú funkciu umelej inteligencie fotoaparátu, doteraz dostupnú iba pri luxusných smartfónoch. Technológia umelej inteligencie QLens na rozpoznávanie obrazu umožňuje používateľom použiť na lepšie vyhľadávanie obrázkov a väčší komfort pri online nakupovaní. Pomocou QLens si môžete zaobstarať snímku ľubovoľnej položky tovaru a následne získať informáciu o tom, kde je daný produkt možné kúpiť, alebo odporúčania podobných položiek. QLens tiež dokáže vyhľadávať obrázky za účelom získania rovnakých alebo podobných obrázkov jedál, odevov, celebrít alebo pamätihodností, ako sú budovy alebo sochy.

LG Q7, tiež ako prvý vo svojej cenovej kategórii, ponúka do slúchadiel prostredníctvom technológie DTS:X virtuálny 3D priestorový zvuk so 7.1 kanálmi, aby si používatelia mohli užiť svoju obľúbenú zábavu aj v pohybe. Ďalším prvkom, ktorý je prvý vo svojej kategórii, je vybavenie modelu LG Q7+ prevodníkom Hi-Fi Quad DAC, ktorý pri spárovaní s kvalitnými slúchadlami zaisťuje bohatší zvuk bez skreslenia.

Model LG Q7 má dizajn 2.5D Arc Glass so zaoblenými hranami, vďaka ktorému sa zariadenie pohodlne drží a obsluhuje jednou rukou. Kovové telo a zadný kovový rám modelu Q7 vzhľadom k svojej certifikácii krytiu proti vode a prachu IP68 odolá aj náročnému aktívnemu používaniu.

Model LG Q7 prešiel 14 testami MIL-STD 810G vypracovanými americkou armádou na posúdenie odolnosti zariadenia v drsných podmienkach. Ďalej je vybavený procesorom MediaTek s funkciou rýchleho nabíjania PumpExpress+.

Luxusný dojem z modelu LG Q7 završuje pridanie snímača odtlačkov prstov Smart Rear Key. Zadný snímač odtlačkov prstov, umiestnený pohodlne pod objektívom fotoaparátu, nielen umožňuje užívateľovi telefón ľahko odomknúť, ale môže slúžiť aj ako spúšť fotoaparátu, k vyhotoveniu snímok obrazovky a na ovládanie lišty upozornenia.

LG Q7 bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach – v čiernej Aurora Black a štýlovom odtieni Lavender Violet. Na trhu bude dostupný taktiež variant Q7 Dual pre tri karty, teda dve karty SIM a pamäťovú kartu. Odporúčaná cena 349 eur.

Technické špecifikácie:

 • Čipová súprava: 1,5 GHz Octu-Core
 • Displej: 5,5-palcový 18:9 FHD+ FullVision Display (2160 × 1080 / 442 ppi)
 • Pamäť: 3 GB RAM / 32 GB ROM / microSD (až 2 TB)
 • Fotoaparát: Zadný 13 MP s PDAF / Predný 8 MP s funkciou Portrét
 • Batéria: 3000 mAh
 • OS: Android 8.1 Oreo
 • Rozmery: 143,8 × 69,3 × 8,4 mm
 • Hmotnosť: 145 gramov
 • Sieť: 4G+ / 4G / 3G / 2G
 • Pripojenie: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2 BLE / NFC / USB typ C 2.0 (verzia Dual nepodporuje NFC)
 • Farby: Q7: Aurora Black / Lavender Violet

Ostatné: Snímač odtlačkov prstov / QLens / DTS: X priestorový zvuk 3D / Odolnosť podľa IP68 (Voda a prach) / Google Asistent (dostupné v obmedzených regiónoch a jazykoch) / Rozpoznanie tváre / Rýchle nabíjanie / Odolnosť podľa MIL‑STD 810G / Režim portrét / Flash Jump Cut / Music Flash / Timer Helper / FM Radio

Značky: