Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Krásna príroda, príjemní ľudia, veľmi dobré lyžiarske podmienky, turistika, historické pamiatky, rozprávkové miesta a zaujímavé kongresové destinácie. Slovenské regióny sa čoraz častejšie vyskytujú v cestovateľských rebríčkoch prestížnych svetových médií.

Zaujala lyžovačka

Veľká Británia, Fínsko, Japonsko, Maďarsko, Mexiko. To je len krátky výpočet krajín, v ktorých médiá svojim čitateľom v ostatnej dobe predstavujú Slovensko ako ideálnu dovolenkovú destináciu. A na čo sa na Slovensku zameriavajú?

Najčastejšie vyzdvihujú veľmi dobré lyžiarske podmienky vo Vysokých Tatrách, najmä v Tatranskej Lomnici a v Jasnej v Nízkych Tatrách. Na dobrodružný výlet do Tatier pozýva britský denník The Guardian, dánsky MXmeteoexpress zase píše, že slovenské lyžiarske destinácie sú zaujímavou alternatívou k talianskym či rakúskym strediskám.

Viaceré maďarské médiá pozývajú svojich čitateľov a divákov na lyžovačku do Vysokých Tatier, na Chopok, na Donovaly, ale aj na návštevy slovenských miest Bratislava a Košice. Za zmienku stoja najmä informácie významného maďarského portálu Origo, kde ocenili priateľský personál vo Vysokých Tatrách, prírodu a lyžiarske možnosti, ale aj veľmi dobré vlakové spojenie z Budapešti do Košíc a do Vysokých Tatier.

Turisti Vysoke Tatry_web2016_3_nowat

V lete za kultúrou a do miest

Vysokotatranskú turistiku s veľmi dobrými službami, jedinečnými výhľadmi a akceptovateľnými cenami radí navštíviť svojim čitateľom aj fínsky časopis pre karavanistov Camper. Pozornosť médií sa zamerala aj na slovenskú kultúru. Tá rezonovala najmä v Japonsku – návštevu Vlkolínca, pamiatky zapísanej v Zozname svetového dedičstva UNESCO, zaradilo medzi európske skvosty.

Donovaly_web2016_3_nowat

Japonské združenie cestovných kancelárií. Mexických novinárov z časopisu Excelsior očarila Banská Štiavnica. Bratislava si získala srdcia bloggerov aj odborníkov na kongresový cestovný ruch. Zatiaľ čo slovinská bloggerka Nina Kogej na svojom bloggu odporúča 12 vecí, ktoré by ste v Bratislave mali zažiť, odborný Kongres Magazine radí Bratislavu medzi 10 najzaujímavejších miest na usporiadanie medzinárodných kongresov či seminárov. Britský The Telegraph neostal iba pri mestách, keď zaradil Dunaj medzi 14 najkrajších riek Európy a Bratislavu predstavil ako ideálne miesto na výlety do Karpát.

„Zaradenie slovenských turistických destinácií do  cestovateľských rebríčkov v prestížnych svetových médiách je skvelý spôsob, ako prilákať na Slovensko viac turistov. Z dôveryhodných zdrojov sa dozvedia o bohatej celoročnej ponuke slovenského cestovného ruchu. Teší nás, že zahraničné médiá a bloggeri sprostredkúvajú svoje vlastné skúsenosti a zážitky zo Slovenska a  inšpirujú svojich čitateľov na návštevu našej krajiny. Aj vďaka tomu sme dosiahli historický rekord 4,3 milióna cestovateľov, ktorí prišli na Slovensko v roku 2015,“ uviedla generálna riaditeľka SACR, Ing. Marta Kučerová.

Turisti v Bratislave_web2016_3_nowat

 V minulosti priniesli tipy na výlety vo Vysokých Tatrách prestížne americké noviny LA Times, na lyžovačku na Slovensku pozývali britské noviny The Times. Dovolenku na Slovensku odporúčali aj cestovateľské portály CNN, BBC, The Economist, TripAdvisor či Lonely Planet.

 

TOP 10 KRAJÍN PODĽA POČTU NÁVŠTEVNÍKOV SLOVENSKA V ROKU 2015
 KrajinaPočet návštevníkovMedziročný nárast
1.Česká republika508 000+ 16%
2.Poľsko168 000+ 6 %
3.Nemecko158 000+ 14 %
4.Rakúsko81 000+ 22 %
5.Maďarsko70 000+ 20 %
6.Veľká Británia65 000+ 47 %
7.Taliansko59 000+ 20 %
8.Ukrajina51 000– 6,6 %
9.USA40 000+ 34 %
10.Francúzsko37 000+ 20 %

 

Značky: