Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Reťazec daroval nemocniciam, zdravotníckym zariadeniam aj na ďalšiu podporu zdravia takmer 140-tisíc eur.

Nemocnice aj zdravotnícke zariadenia získali počas pandémie extra podporu aj od reťazca Tesco. Desiatky nemocníc, zariadení sociálnej starostlivosti, záchranných zdravotných služieb, územných spolkov Slovenského Červeného kríža či projektov na podporu zdravia získali počas posledných dvoch rokov od Tesca finančnú a materiálnu pomoc vo výške takmer 140 000 eur. Pomoc vo forme potravín, ovocia, vitamínov, pitného režimu i hygienických potrieb sa dostala do takmer 60 zariadení naprieč celým Slovenskom.

„V Tescu je pre nás kľúčové, aby sme včas a adresne pomáhali tam, kde je to najviac potrebné. Uvedomujeme si, že už dva roky pracujú  zdravotníci a záchranári každý deň v prvej línii – vo veľmi náročných a sťažených podmienkach. Vážime si ich obetavú prácu a s hrdosťou podporujeme zdravotnícke zariadenia naprieč Slovenskom, aby sme im ukázali našu podporu a vďačnosť,“ hovorí Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesca na Slovensku.

Od začiatku pandémie na jar v roku 2020 poskytlo Tesco na Slovensku pomoc nemocniciam a zdravotníckym zariadeniam vo forme trvanlivých potravín, ovocia, pitného režimu a hygienických potrieb vo výške viac ako 62 000 eur. Samozrejmosťou bola aj opätovná podpora formou pediatrických balíčkov či ďalších Fred&Flo produktov aj pre pacientov nemocníc v hodnote viac ako 32 000 eur. Podpora zdravotníckym zariadeniam putovala aj prostredníctvom F&F oblečenia či vitamínových balíčkov.

Sumou 3 000 eur tiež prispeli prostredníctvom kúpy rúšok značky F&F samotní zákazníci. V rámci minuloročnej edície programu na podporu lokálnych komunít Vy rozhodujete, my pomáhameTesco vytvorilo špeciálnu kategóriu pre prihlasovanie projektov, ktorých cieľom bolo podporiť lepšie zvládnutie situácie vzniknutej v súvislosti s pandémiou COVID-19. Podporu na boj proti koronavírusu aj lepšie zvládanie jeho následkov cez tento program získalo až 23 projektov v celkovej hodnote 18 200 eur.

TescoZdroj: Tesco
Tesco

Pomocnú ruku podáva aj Nadácia Tesco.  „Nadácia Tesco, prostredníctvom ktorej pomáhame už viac ako 11 rokov, finančne podporí sumou 20-tisíc eur Univerzitnú nemocnicu v Martine a občianske združenie Slniečko na ceste pri Klinike detskej chirurgie v Bratislave. Sme veľmi hrdí na to, že sa nám darí pomáhať všade tam, kde je to potrebné, a reagovať na aktuálne potreby komunity,“ dopĺňa Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca.

„Pomoc od Nadácie Tesco prichádza v čase, keď ju najviac potrebujeme. Sme vďační za túto podporu, vďaka ktorej budeme môcť lepšie zvládať boj s pandémiou. Vnímame to ako prejav vďaky a solidarity za našu každodennú náročnú prácu v prvej línii boja proti koronavírusu,“ uviedol MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA, riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Martine.

Tesco pomáha jednotlivcom i rodinám, ktoré sa nielen počas koronakrízy ocitli v núdzi, a to aj vďaka aktívnemu zapojeniu kolegov a zákazníkov. Už tradične pred Vianocami prebehla vo všetkých obchodoch Tesco na Slovensku vianočná zbierka potravín. Do zbierky mohli prispieť aj zákazníci, ktorí nakupujú potraviny prostredníctvom služby Tesco Online nákupy. Zákazníci mohli ľuďom v núdzi pomôcť kúpou trvanlivých potravín, hygienických potrieb či drogérie. Potravinová zbierka patrí medzi najtradičnejšie charitatívne aktivity na Slovensku. Reťazec ju realizuje od roku 2013.

Prečítajte si, ako Tesco pomáhalo počas pandémie: