Telefóny Moto Z a Moto Z2 dostali aj ďalší praktický doplnok v podobe Moto modulu, ktorý poteší najmä hráčov. Moto Gamepad je plnohodnotný herný ovládač, ktorý predstavuje doteraz najpraktickejšie riešenie, ako premeniť smartfóny na prenosnú hernú konzolu. Ostatné ovládače vyžadujú párovanie cez Bluetooth alebo roztiahnutie konštrukcie kvôli pripojeniu cez USB či Lightning konektor v prípade iPhonu. Do Moto Gamepadu však kompatibilný Moto telefón pohodlne vložíte v priebehu sekundy a rovnako rýchlo ho aj vytiahnete. Netreba nič nikam pripájať, telefón jednoducho položíte na vyhradenú plochu.

Konštrukcia herného ovládača je výborná. Ponúka dve analógové páčky, ktoré sa dajú stláčať a fungujú teda aj ako tlačidlá. Tak, ako sme na to zvyknutí v prípade špičkových herných konzol. Smerový kríž a štvoricu akčných tlačidiel dopĺňajú štyri bočné tlačidlá a tri systémové tlačidlá – Domov, Start, Select. Ovládač sa pohodlne drží, vzorová zadná strana zabraňuje šmýkaniu v ruke. Oceňujeme aj zabudovaný 3,5 mm jack a USB-C konektor pre nabíjanie. Ovládač teda môžete nabíjať rovnakou nabíjačkou ako Moto telefón. Gamepad sľubuje výdrž 8 hodín na jedno nabitie.

Zážitok z hrania je výborný, konečne plnohodnotne využijete celú zobrazovaciu plochu telefónu – nebudete si totiž zavadzať prstami. Nie všetky hry sú kompatibilné s ovládačom, avšak sú ich aktuálne stovky. Kompletný zoznam nájdete v aplikácii Moto Game Explorer.

Cena: 89 EUR
Zapožičal: Lenovo

Značky: