Spoločnosť Auto Gábriel Košice a GreenWay Infrastructure uviedli do prevádzky v súčasnosti najrýchlejšiu nabíjaciu stanicu v rámci siete GreenWay.

Auto Gábriel v Košiciach drží krok s vývojom na automobilovom trhu, vďaka čomu práve v Košiciach pribudli tri nové rýchlonabíjacie stanice pre elektromobily.  Nabíjacie stanice boli vybudované v areáloch Volkswagen na Prešovskej ceste, ulici Osloboditeľov a v areáli Audi a Škoda na Vozárovej.

Nabíjacie stanice sú voľne prístupné pre širokú verejnosť prostredníctvom siete GreenWay. Na Ulici osloboditeľov a na Vozárovej je možné nabiť vozidlo na rýchlonabíjacej stanici Efacec QC45 s max. výkonom 50 kW.  Nabíjacie stanice umožňujú aj paralelné nabíjanie druhého vozidla prostredníctvom pomalšieho TYP 2 konektora.

Vodiči elektrických vozidiel, ktorí potrebujú nabiť svoje vozidlo za pár minút, ocenia ultrarýchlu nabíjaciu stanicu na Prešovskej ceste s výkonom až 150 kW.  Nabíjacia stanica Delta 150 poskytuje dva DC konektory a jeden AC konektor. Unikátom tejto nabíjacej stanice je možnosť súbežného nabíjania na všetkých troch konektoroch.  Stáva sa tak skvelým miestom dobitia automobilu aj pre návštevníkov Košíc, s príjemnou zastávkou v najmodernejšom showroome Volkswagen v Košiciach. Nabíjacie stanice nájdu vodiči jednoducho prostredníctvom aplikácie GreenWay, ktorá ich nielen odnaviguje priamo na miesto, ale aj ukáže aktuálnu dostupnosť jednotlivých nabíjačiek a konektorov.

„Rýchlonabíjacie DC stanice, ktoré sme inštalovali v areáloch Auto Gábriel zvyšujú komfort pre používateľov a podporujú pohodlné využívanie elektrických vozidiel pri cestovaní na dlhé trasy. Z tejto spolupráce sa veľmi tešíme, predajcovia automobilov a showroomy sú prvým miestom, kde zákazníci môžu vidieť a testovať nové modely elektrikcých vozidiel a už tu chcú vedieť aj ako ich budú nabíjať. Sme veľmi radi, že  sa spoločnosť Auto Gábriel rozhodla pripraviť na revolúciu elektrických vozidiel a vybrala si práve nabíjacie stanice od GreenWay. “ povedal Peter Badík, spoluzakladateľ a konateľ GreenWay Infrastructure.

„Auto Gábriel pôsobí v automotive oblasti už viac ako 25 rokov a elektromobilita je jednou z nosných tém v automotive sektore. Je to téma čoraz aktuálnejšia a ľudia si začínajú uvedomovať nepopierateľné výhody, akými sú nízke náklady na prevádzku vozidla, servisovanie, ale aj pozitíva voči životnému prostrediu. Elektromobil si pomaly nachádza svoje miesto aj medzi našimi zákazníkmi. Preto bola pre nás výzva rozšíriť dobíjaciu infraštruktúru a tak podporiť rozvoj e-mobility aj u nás v Košiciach.“ povedal Pavol Gábriel, konateľ spoločnosti Auto Gábriel Košice.

Táto aktivita je spolufinancovaná Výkonnou agentúrou pre inovácie a siete (INEA) Európskej komisie prostredníctvom finančného mechanizmu Nástroja na prepájanie Európy a úverom z programu InnovFin Európskej investičnej banky. GreenWay je prvou spoločnosťou v strednej a východnej Európe, ktorá získala financovanie mechanizmom InnovFin.

Za obsah tejto publikácie nesie výhradnú zodpovednosť GreenWay a nemusí sa nevyhnutne zhodovať s názormi Európskej únie.

Značky: